Demokrat Partili adaydan Naci Görür'ün deprem kampanyasına destek

Demokrat Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı İrem Taşpınar, Naci Görür'ün 'Deprem Dirençli Kentler' kampanyasına tam desteğini açıkladı.

Fotoğraf: Haber merkezi
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demokrat Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı İrem Taşpınar hem deprem konusunda bir farkındalık yaratmak hem de halka daha şimdiden söz vermek adına Naci Görür'ün kampanyasına tam desteğini açıkladı.

Çankaya'da çok fazla eski ve imar yasasına uygun olmayan binanın varlığına dikkat çeken Taşdemir, "Önceliğimiz her zaman bu yurdun insanları oldu. Belki deprem tehlikesi denilince en az konuşulan yer Ankara oluyor. Ancak bu Ankara'da fay hattı olmadığı ve depremler yaşamayacağı gerçeğini değiştirmiyor. İnsanımız ölecekse vatanın bağımsızlığı için göğüs göğüse çarpışarak ölmeli. Sorumsuz siyasilerin rant hırsı için veya aç gözlü müteahhitlerin kesesini doldurmak için enkaz altında kalarak değil" dedi.

'GÜVENLİ BİR YUVA OLARAK KALMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM'

Sosyal medya hesaplarından da ayrıca bir açıklama yaparak Naci Görür'e seslenen Taşpınar şu ifadeleri kullandı:

"Değerli Naci Hocam,

Demokrat Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı İrem Taşpınar olarak, 'Deprem Dirençli Kentler' kampanyasına tam destek verdiğimi ilan ediyorum. Seçilmem halinde, Türkiye'nin kalbi Çankaya'mızı depreme dirençli bir kent yapmak için kuracağımız bilim kurulu ile birlikte tüm gücümle çalışacağımı canı gönülden taahhüt ediyorum. Çünkü biliyorum, memleketimizde yeniden yaşamı bilim insanlarının aklı ve tecrübeleri olmaksızın kurmamızın imkânı yoktur.

"Yapacak gücümüz var" diyerek yola çıktık. Çankaya'da yaşamın hiç sekteye uğramaması için, "Dünyada her şey için, yaşam için, başarı için en gerçek yol gösterici bilimdir fendir" diyen Ata'mızın ebedi istirahatgahının bulunduğu kentimizin bu acıları hiç yaşamayan 'güvenli bir yuva' olarak kalması için canla başla mücadele edeceğim.

Sağlıklı, huzurlu ve güvenli günler dilerim."