Demirtaş'ın avukatlarından CNN Türk'e: Cevap hakkımızı kullanmak istiyoruz

Selahattin Demirtaş'ın avukatları, CNN Türk'te AİHM'in Demirtaş'la ilgili kararının konuşulduğu programda kararla ilgili doğru olmayan bilgiler verildiğini belirtti. Kararın çarpıtıldığı ifade eden avukatlar, programa katılıp cevap haklarını kullanmak istedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) serbest bırakılmasına karar verdiği eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın avukatları CNN Türk yayınına bağlanmak istedi.

CNN Türk'te Başak Şengül'ün sunduğu “Akıl Çemberi” programında AİHM'in Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesine dair kararı konuşuldu.

Demirtaş'ın avukatları programın konuklarının yanlış bilgiler verdiğini belirterek programa katılmak istedi.

Twitter hesabından açıklama yapan avukat Ramazan Demir, “Yayınınızda hukukçu sıfatı ile konuşan Ruşen Gültekin açıkça yalan ve boş konuşuyor. AİHM kararının yayında konuşulanlarla ilgisi yok. Selahattin Demirtaş’ın avukatlarından herhangi birini 5 dakika yayına bağlayıp cevap hakkı tanıma cesaretini gösterir misiniz? Sadece 5 dakika cevap hakkı verirseniz anlatalım AİHM kararını. Konuklarınız da faydalanır” dedi.

Programın bazı konuklarının AİHM kararını çarpıttığını belirten avukat Mahsuni Karaman da “Cevap hakkımızı kullanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Programın sunucusu Başak Şengül ve konuk Hulki Cevizoğlu'na seslenen Karaman, “Karar, sadece makul sürede yargılanmama hakkı ihlali değil. Demirtaş’ın makul şüphe olmaksızın ve siyasi saiklerle tutuklandığının tespit ve ihlali kararıdır. Sayın Cevizoğlu, Akıl Çemberinde! makul ve adil bir tartışma istiyorsanız Moderatöre, Demirtaş’ın avukatı olarak programa bizi bağlamasını söylersiniz” dedi. (HABER MERKEZİ)