Demirtaş'ın avukatından Türkiye'nin avukatına: Kestane kebap acele cevap

AİHM'in Selahattin Demirtaş kararı için, "bizi bağlamaz" açıklaması geldi. Demirtaş'ın avukatı, Türkiye'nin Alman avukatına sordu: "Merakımı bağışlayın, siz ne diyorsunuz? Saygılarımla. Kestane kebap, acele cevap..."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın avukatlarından Mahsuni Karaman, müvekkilinin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) görülen davasında Türkiye'yi temsil eden Alman hukukçu Stephan Talmon'a Twitter'dan seslendi. 

AİHM'in Demirtaş'ın hak ihlaline maruz kaldığı ve tahliye edilmesi gerektiği yönündeki kararına yönelik olarak iktidardan gelen 'bizi bağlamaz' açıklamalarını hatırlatan Karaman, meslektaşına, "Siz ne diyorsunuz?" diye sordu.

Karaman'ın Talmon'a mesajı şu şekilde: "Sayın Talmon; Demirtaş başvurusunda, Aihm Büyük Dairesinde yapılan duruşmada Türk Hükümetini temsil etmiştiniz. Müvekkiliniz, Aihm kararı “bizi bağlamaz” diyor. Merakımı bağışlayın, siz ne diyorsunuz? Saygılarımla. Kestane kebap, acele cevap 😊"

Karaman'ın mesajına çok sayıda yorum geldi. 

"Türkiye kendini davada yerli ve milli avukat ile değil, Alman avukat ile temsil etmiş, sen de @StefanTalmon’a 'Kestane kebap, acele cevap' diye yazıyorsun, adam yemek daveti olarak anlayabilir! Misal cevap verirsen kebap ısmarlarım gibi!" şeklinde yorum yapan Avukat Hadi Cin'e yanıt veren Karaman, "Cevap versin, ciğer bile ısmarlarım:)" diye yanıt verdi.