Demirtaş: Türkiye MHP'nin fedakarlığını unutmayacak

Selahattin Demirtaş, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin dün grup toplantısında yaptığı konuşmanın ardından Twitter'da bir mesaj paylaştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Halen Edirne Cezaevi'nde tutulan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ekrem İmamoğlu'nun yürütülen teftiş sonucuna göre görevden alınabileceğini söylemesinin ardından bugün Twitter'dan yeni bir mesaj paylaştı.

Demirtaş mesajında, "Sanırım MHP, son derece akıllıca bir muhalefet taktiğiyle AKP'yi adım adım bitiriyor. Bu arada kendileri de bitiyor ama olsun, Türkiye bu fedakarlığı asla (yani bir ay falan) unutmayacak" dedi.

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, İçişleri Bakanlığı tarafından İBB'de başlatılan 'terör teftişi' konusunda açıklamalarda bulundu. Bahçeli, teftişin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef almadığı ve almaması gerektiği yönünde açıklamalar yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, MKYK Üyesi Şamil Tayyar ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın açıklamalarını isim vermeden eleştirmişti. Bahçeli, yerlerine kayyım atanan HDP'li belediye başkanlarını hatırlatarak İmamoğlu'nun da görevden alınabileceğini söylemişti.