Demet Evgar'dan Sezen Aksu imzalı single: Nanay

Oyuncu Demet Evgar’ın ilk single çalışması 'Nanay',  20 Kasım’da müzik severler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 2007’de yer aldığı Rock Müzikalleri’nden bu yana, oyunculuk kariyerinin yanı sıra şarkı söylemeye ve müzikal projeler geliştirmeye devam eden Demet Evgar’ın ilk single çalışması “Nanay” müzik severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Sezen Aksu imzalı ilk single’ını yayınlayacak olan Demet Evgar’a düzenlemede Murat Acar eşlik ediyor. Parçaya çekilen klibin yönetmen koltuğunda ise Yiğit Evgar yer alıyor.

Aykut Gürel, Demet Evgar için şunları dile getirdi; “Kayıt seanslarına bir piyes rolü gibi yaklaştı. Stüdyoya geldikten sonra aranjmanları ve şarkı sözlerini öğrendi, şarkılarda yaratılan karakterlere yerleşti, sonra parçayı kaydetti ve bitti..” Demet Evgar’ın sesinin ise; "pürüzsüzden ve melankoliden geniş bir dokusal yelpazeye sahip” olduğunu kaydetti. 

Söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait “Nanay”ı ilk dinlediği an, single yapma kararını verdiğini ifade eden Evgar; ”Nanay için tek bir şey söyleme hakkım olsa 'Yalnızlığa övgü' derim. Ne kıymetlidir yalnızlığımız, kendimizi tanımak icin ne önemli bir kapıdır. Ama bazen o kapıdan içeri  girmeye korkar bir yanımız, sevdiğimiz insanın kendisiyle baş başa kalmak istemesi bile korkutur bizi. Halbuki ilişki içinde de insanın yalnız kalma hakkı vardır, böylece hem kendini hem de ilişkiyi büyütür. Yalnız kalmadan kalabalık olamaz insan. O yüzden  kendinizin, sevdiğinizin yalnız kalmasına müsade edin arada. Molalar iyidir, iyileştirir insanı” dedi.

“Nanay” 20 Kasım Cuma  tüm dijital platformlarda yayınlanacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ) 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR