DEDAŞ Play Off mücadelesi veren Amedspor'un elektriğini kesti

Birinci Lig'e çıkmak için Play Off mücadelesi veren Amedspor'un elektrikleri DEDAŞ tarafından kesildi. Kulüp yaptığı açıklamada, "Amedspor'u karşısına alan her kurum kaybedecek" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Beyaz Grup’ta yer alan ve 1'inci Lig'e çıkmak için Play Off mücadelesi veren Amedspor’un elektrikleri Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. ekipleri tarafından kesildi. 

Elektrik kesintilerine ilişkin konuşan Amedspor Asbaşkanı Cahit Akın, kulübün elektriklerinin 3 gündür kesik olduğunu belirtti. Elektriklerinin borçlarından dolayı kesildiğini dile getiren Akın, asgari ödemek zorunda oldukları miktarın 120 bin TL olduğunu söyledi. Akın, borç ödemesi için girişimlerde bulunduklarını kaydetti. 

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Amedspor’un Twitter hesabından ise konuya ilişkin şu açıklama yapıldı: “Amedspor'umuzun şampiyonluk yolunda yürümüş olduğu yolda engeller ve baskılar eksik olmuyor. Kulübümüzün elektriğinin yetkili kurumlar tarafından kesildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Kulübümüze yapılan bu yaptırım, şampiyonluk yolunu engellemek, halkımızın umutlarını söndürme çabasıdır. Amedspor'umuzun önüne çıkan bütün engelleri milyonlarca halk ile ezip geçeceğimizi açıkça belirtiriz. Amedspor'u karşısına alan her kurum kaybedecektir. Işığımızı söndürebilirsiniz ama Meşalemiz daima yanacaktır! Bütün Amedspor düşmanlarını yeneceğiz.” (HABER MERKEZİ)