DBP Eş Genel Başkanı Bayındır cezaevinden çıktı

Partisine yönelik soruşturma kapsamında “örgüt üyeliği” suçlamasıyla 15 yıl hapsi istenen ve hakkında tahliye kararı verilen DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, cezaevinden çıktı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demokratik Bölgeler Partisi'ne (DBP) yönelik soruşturma kapsamında yaklaşık 3 aydır tutuklu bulunan Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır tahliye edildi.

Bayındır akşam saatlerinde tutulduğu Diyarbakır 1 No'lu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nden çıktı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre Keskin Bayındır'ı cezaevi önünde DBP Eş Genel Başkanı Salihe Aydeniz, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Bedran Öztürk, HDP Dİyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, İl Eş Başkanları Gülistan Atasoy ve Zeyyat Ceylan ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve partililer karşıladı.

‘HALKIMIZIN GELECEĞİNİ KAZANMALIYIZ’

Cezaevi çıkışında kısa bir açıklama yapan Bayındır, “Buradaki desteğiniz sadece bana değil aynı zamanda patimize olan bir destektir. Partimiz her zaman zulüm karşısında direniş, özgürlük, demokrasi ve eşitlik mücadelesini vermiştir ve vermeye edecektir" dedi.

Baskı ve zulümden dolayı cezaevinde bir nefes dahi almanın mücadele ile olduğunu söyleyen DBP Eş Genel Başkanı, ""İçerideki arkadaşların sizlere selamı vardı. Tutuklu arkadaşlarımızın halkımıza çağrısı şuydu; Önümüzde önemli bir süreç var bu süreci sahiplenmek için  Emek ve Özgürlük ittifakıyla büyük bir direnişle her evden başlayıp köyde mahallede büyük bir direnişle halkımızın geleceğini kazanmalıyız” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)