Davutoğlu: Türkiye psikolojik olarak erken seçim atmosferine girdi

“Psikolojik olarak Türkiye erken seçim atmosferine girmiştir” diyen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Partimiz 1 Mayıs'tan sonraki her seçime girme hakkı kazanmıştır. Yani şu anda Türkiye'de bir seçim pusulası oluştuğunda artık Gelecek Partisi var. Biz seçime hazırız” şeklinde konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Düzce'de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Davutoğlu, ilk önce 12 Kasım 1999 Düzce Depremi'nde vefat edenler için Kaynaşlı ilçesinde düzenlenen anma programına katıldı.

Daha sonra D-100 karayolu Gökçe köyü mevkisindeki restoranda basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu, depremin acısını derinden hissettiklerini belirtti.

Davutoğlu, "Bugün Kaynaşlılı ve Düzceli hemşehrilerimizle bir araya gelerek bu acıyı paylaşmak istedik. Deprem, Türkiye'de coğrafyamızın bir gerçeğidir. Vatandaşlarımıza olan mesajımız şudur; hepimiz bu gerçeğin farkında olarak deprem bilinciyle ve 'Bir gün depremle karşılaşabilirim' düşüncesiyle yaşamak durumundayız" diye konuştu.

'BİZ SEÇİME HAZIRIZ'

Bir basın mensubunun "Erken seçim öngörüyor musunuz?" sorusu üzerine Davutoğlu, normal şartlarda erken seçimin Cumhurbaşkanının vereceği karara bağlı olduğunu ve 2023 yılında beklendiğini söyledi.

Davutoğlu, "Türkiye'de erken seçim hukuken zor görünse de psikolojik olarak Türkiye erken seçim atmosferine girmiştir. Ne zaman olur, onu göreceğiz. Şartların oluşmasına bağlı. Bunun 2020 içinde olması büyük ihtimaldir" ifadelerini kullandı.

Partilerinin büyük kongresini yaptığını hatırlatan Ahmet Davutoğlu, "Partimiz 1 Mayıs'tan sonraki her seçime girme hakkı kazanmıştır. Yani şu anda Türkiye'de bir seçim pusulası oluştuğunda artık Gelecek Partisi var, 6 aylık bekleme süresi sonrasında. Biz seçime hazırız" dedi. (DÜZCE/AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR