David Lynch’in kült filmleri Başka Sinema’da

Başka Sinema, yönetmen David Lynch’in altı filmini tekrar izleyiciyle buluşturacak. "Eraserhead", "Fil Adam", “İkiz Tepeler: Ateşte Benimle Yürü”, “Kayıp Otoban”, “Straight’in Hikâyesi” ve “Mulholland Çıkmazı” filmleri gösterime girecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yönetmen David Lynch’in altı filmi Başka Sinema salonlarında bu hafta gösterime girecek. 6 filmlik seçkide Lynch’in 1977 yapımı “Eraserhead”, 1980 yapımı “Fil Adam”, 1992 yapımı “İkiz Tepeler: Ateşte Benimle Yürü”, 1997 yapımı “Kayıp Otoban”, 1999 yapımı “Straight’in Hikâyesi” ve 2001 yapımı “Mulholland Çıkmazı” filmleri gösterilecek.

ERASERHEAD

David Lynch’in ilk uzun metraj filmi olan "Eraserhead", işi, sevgilisi ve yeni doğmuş deforme bebeği gibi etmenlerle anbean zihni karanlık tarafa geçen Henry Spencer’ın hikâyesini anlatıyor. Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph ve Jeanne Bates’in rol aldığı film bu hafta üç lokasyonda gösterilecek.

FİL ADAM

John Hurt ve Anthony Hopkins’in başrollerde olduğu, Anne Bancroft ve John Gielgud’un rol aldığı “Fil Adam”'da Viktorya Dönemi’nde bir doktor olan Frederick Treves’in, bir sirkte rastladığı ve görüntüsü sebebiyle hor görülmüş John Merrick ile tanışması sonrası gelişen olaylar konu ediniyor. Film bu hafta beş lokasyonda gösterilecek.

İKİZ TEPELER: ATEŞTE BENİMLE YÜRÜ

David Lynch’in kült dizisi “İkizi Tepeler”in ön hikâyesi niteliğini taşıyan “İkiz Tepeler: Ateşte Benimle Yürü” adlı film FBI ajanı Chet Desmond’un Teresa Banks cinayetine dair gizemli bir ipucu bulması ve ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Ardından bir yıl sonra, İkiz Tepeler’e yakın bir kasabada yaşayan genç Laura Palmer’ın hayatının son bir haftasında yaşanan olaylar aktarılıyor. Sheryl Lee, Ray Wise, Madchen Amick, Heather Graham ve Dana Ashbrook’un rol aldığı film bu hafta altı lokasyonda gösterilecek.

KAYIP OTOBAN

“Kayıp Otoban” filminde eşi Renee’yi öldürmekle suçlanan müzisyen Fred’in farklı hayatlarla kesişen ve zamanı bulanıklaştıran hikâyesi anlatılıyor. Bill Pullman, Patricia Arquette, John Roselius ve Michael Massee’nin rol adlığı film bu hafta altı lokasyonda gösterilecek.

STRAIGHT'İN HİKÂYESİ

David Lynch imzalı “Straight’in Hikâyesi”, arasının uzun bir süredir bozuk olduğu abisinin rahatsızlandığını duyduğunda onun yanına gitmeye karar veren 73 yaşındaki Alvin’in, çim biçme makinesiyle çıktığı yolculuğu anlatıyor. Richard Farnsworth, Sissy Spacek, Jane Galloway Heitz ve Joseph A. Carpenter’ın rol aldığı film bu hafta dört lokasyonda gösterilecek.

MULLHOLLAND ÇIKMAZI

“Mulholland Çıkmazı”nda bir trafik kazasından sonra hafızasını kaybeden Rita ile Hollywood’da şöhret olma gayreti içindeki Betty’nin yollarının kesişmesi ve beraberinde yaşanan olaylar anlatılıyor. Naomi Watts, Laura Harring, Robert Forster, Justin Theroux ve Jeanne Bates’in rol aldığı film bu hafta beş lokasyonda gösterimde olacak.

Gösterimlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR