Cumhur ve Millet ittifakı ağaç katliamına karşı birleşti

Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki yol çalışmalarında yüzlerce çam ağacı kesildi. Ağaçların kesildiği bölgedeki köylüler nöbet tutmaya başladı. AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti il başkanları da ağaç katliamına karşı birleşti. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Antalya Konyaaltı ilçesindeki Hisarçandır Mahallesi'nde, 2 bin 650 dönümlük hazine arazisinde yüz yılllık ağaçlar kesildi. Ağaçların kesildiği yerde yol çalışmalarına başlandı. Kim tarafından kesildiği belli olmayan ağaçlar siyasileri birleşti. AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti ağaçların kesildiği bölgede nöbet tutan köylülere destek verdi. 

Hisarçandır Mahallesi Azası Musa Çokçu, ormanlık alanlarını savunduklarını belirterek, “Ne Orman Bakanı geliyor, ne başka kimse. Hiç kimse gelmiyor. Sonuna kadar nöbet tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Köylülerden Mustafa Çakmak da “Ferman padişahınsa orman bizimdir” diyerek şöyle konuştu: “Burası yüzyıllardır orman, kesecek olsak keser yakardık. Buranın orman kalmasını istiyoruz. Bu orman olmazsa yağmur da kalmaz, su da kalmaz.”

Köylülerden İlknur Çokçu ormanın atalarından kendilerine miras olduğunu vurgulayarak, “Biz de çocuklarımıza miras bırakmak istiyoruz. Alanların talan edilmemesini ve orman olarak kalmasını istiyoruz” diye konuştu.

CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI BİRLEŞTİ

Köylülere destek olmaya AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti il başkanları da gitti. CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, kamu görevlilerini göreve çağırarak, “Burada yöre halkı doğanın katledilmesine karşı çıkıyor, gece gündüz nöbet tutuyor. Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerini, devlet bürokratlarını, valiliği ve jandarmayı göreve davet ediyorum. Bu duruma sessiz kalmak, ortak olmak demektir. Gereği bir an önce yapılmalı, yağmacılar ve iş makinaları ormandan def edilmelidir” dedi.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş bu olayın hiçbir siyasi temelle bağlantısı olmadığını belirterek, “Antalyalı olarak bu görüntüler yüreğimi burktu. Konunun yakından takipçisi olacağız. Kimse bu şehre zarar veremez, vermek isteyenlerin de karşısında dimdik dururuz. Siyasilerin isimleri kullanılarak bir yalan var ortada. Burada bir ağaç katliamı var” diye konuştu. (ANKA)