Cumartesi Anneleri: Ağar'ın suç örgütüne karşı görevinizi yapın

Cumartesi Anneleri ve Cumartesi İnsanları, Sedat Peker'in açıklamaları karşısında savcıları yasalardan kaynaklanan görevlerini yapmaya çağırdı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarının ardından Cumartesi Anneleri ve Cumartesi İnsanları, "Çeyrek asırdır söylüyoruz. Mehmet Ağar, devletin bilgisi dahilinde, içinde devlet görevlilerinin de olduğu bir suç örgütü kurdu. Bu örgütün faaliyetleri kapsamında evlatlarımız kaybedildi, öldürüldü. Sedat Peker’in açıklamaları karşısında savcıları hemen yasalardan kaynaklanan görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz" açıklamasını yaptı.

Cumartesi Anneleri, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarının ardından, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Cumartesi Anneleri ve Cumartesi İnsanları'nın açıklaması şöyle:

"Çeyrek asırdır söylüyoruz: Mehmet Ağar, devletin bilgisi dahilinde, içinde devlet görevlilerinin de olduğu bir suç örgütü kurdu. Bu örgütün faaliyetleri kapsamında evlatlarımız kaybedildi, öldürüldü.

Devletin raporlarında ve mahkeme tutanaklarında da yer alan bu gerçek şimdiye kadar yok sayıldı. İktidarlar failleri ve suçun arkasındaki güçleri ortaya çıkarmak yerine yargı makamları eliyle suçun üstünü örttü.

Hakikatin taşıyıcısı olmaktan, bu suçları hatırlamaktan ve hatırlatmaktan vazgeçmeyeceğiz. Sedat Peker’in açıklamaları karşısında savcıları hemen yasalardan kaynaklanan görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz." (HABER MERKEZİ)