Çocuk parkındaki yıldız için görevden uzaklaştırma

Küçükçekmece'de bulunan Atatürk Parkı'nda yenilenen döşemeler için 'terör propagandası' gerekçesiyle soruşturma açıldı. Belediye başkan yardımcısı ile park bahçeler müdürü görevden uzaklaştırıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Küçükçekmece'deki bir çocuk parkının zemininde kullanılan döşemeler nedeniyle belediye başkan yardımcısı ile park bahçeler müdürünün görevden uzaklaştırıldığı açıklandı.  Zemindeki yıldız ve dairelerin 'terör örgütü sembollerini andırdığı' gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı.

NE OLMUŞTU?

Küçükçekmece Belediyesi 10 Kasım'da tamamlanan Küçükçekmece İstasyon Mahallesi Atatürk Parkı yenileme çalışmalarıyla ilgili resmi sosyal medya hesabından bir duyuruyu, "Çocuklarımız için parklarımızı yeniliyoruz" mesajıyla paylaştı. Ancak sosyal medyada parkta görülen yıldız ve dairenin PKK bayrağını andırdığını iddia eden mesajlar atıldı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı'ndan gelen talimatla Küçükçekmece Kaymakamlığı dün olay yerinde inceleme yaparak, "örgütsel anlam içeren sembollerin kaldırılmasının sağlandığını" duyurdu. Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma açarken, CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nden yapılan açıklamada konunun manipüle edildiği belirtildi. Belediyenin açıklamasında, “Son günlerde çeşitli mecralarda Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Sayın Kemal Çebi’ye yönelik asılsız iddiaların gündeme getirildiğini üzülerek izliyoruz. Küçükçekmece İstasyon Mahallesi’nde yer alan Atatürk Parkı’nı çocuklarımızın daha sağlıklı ve iyi şartlarda bir parka sahip olması için tamamladığımız beş farklı oyun istasyonundan oluşan çalışma belli çevreler tarafından kasıtlı olarak farklı algılanmış, yorumlanmış ve hassasiyeti olan vatandaşlarımız manipüle edilerek kin ve düşmanlığa sevk edilmiştir. Vatandaşlarımızdan gelen talepler sonrasında söz konusu park tasarımları kaldırılmış ve ilgililer hakkında soruşturmalar başlatılmıştır. Tüm süreci Küçükçekmeceliler ve kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmaya devam edeceğiz. Fakat parktaki uygulamalar üzerinden yapılan bazı manipülatif yorumlar, eleştiri boyutunu aşmış, hakaret seviyesine gelmiş, farklı platformlarda belli bir emirle hazırlandığı açık olan haberlerle birlikte karalama kampanyasına dönüştürülmüştür” denildi. (HABER MERKEZİ)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR