Çocuğunu tavana asarak dövdüğü iddia edilen baba adli kontrolle serbest bırakıldı

Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine Taha Kezbar isimli baba gözaltına alındı, ailenin iki çocuğu ve anne koruma altına alındı. Suçlamaları reddeden Kezbar, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Küçükçekmece ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde bulunan 5 katlı bir binanın üçüncü katındaki dairede bir çocuğun tavana asılarak dövüldüğünü görenler video kaydı alarak, durumu polise haber verdi. Sosyal medyada da paylaşılan ve tepki çeken görüntülerin ardından eve gelen polis, çocuğuna tavana asarak şiddet uyguladığı belirtilen Taha Kezbar isimli babayı gözaltına aldı. 

Çocuk Büro Amirliği'ne bağlı polis ekipleri de ailenin 2 çocuğunu ve annesini koruma altına aldı. 

Cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde içeriden ağlayan çocuk seslerinin geldiği duyuluyor. Mahalle sakinlerinin bağırdığını gören ve baba Taha Kezbar olduğu iddia edilen bir kişinin ise balkon kapısının hızla kapattığı görülüyor.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne getirilen şüpheli Taha Kezbar, burada savcıya ifade verdi. Kezbar'ın üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini söylediği öğrenildi. Savcılık, "Alt soydan akrabaya karşı eziyet" suçundan tutuklama talebiyle Kezbar'ı Küçükçekmece Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

Hakimlik, sorgusunun ardından Kezbar'ın yurt dışı çıkış yasağı ve imza şeklindeki adli kontrol tedbirlerinin uygulanarak serbest bırakılmasına karar verdi. 

Serbest bırakılmasının ardından tercümanı aracılığıyla konuşan Kezbar, "Ben çocuklarımı darp etmedim. Bir baba, gerçek bir baba olursa çocuklarına işkence etmez ve ayaklarından tavana asmaz. Sadece ben çocuklarımla konuşuyordum, uyarıyordum çocuklarımı" diyerek suçlamayı reddetti.

"Böyle bir şey olsa Suriye'de kalırdım. Türkiye'ye bu amaçla gelmezdim" diyen Kezbar, "Ben böyle bir şey yapmadım, yapmam da. Ben Türkiye'ye geldim özgürlük istiyorum. Bizi ihbar eden komşumuzla aramızda bir husumet var, aramızda büyük bir yanlış anlaşılma var. Ben böyle bir şeye kalkışmam. Ne sebeple ufak çocuklarımı tavana asayım yani" ifadelerini kullandı.

Taha Kezbar çocuklarının ve eşinin koruma altına alındığını bilmediğini de söyledi. (İSTANBUL/DHA)