CHP'nin ABD temsilcisi duyurdu: New York'taki Türkiye Başkonsolosluğu'na saldırı

CHP'nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan, "New York’taki Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğumuza bir saldırı olmuş. Çok geçmiş olsun" açıklamasında bulundu.

Fotoğraf: Twitter
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP'nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan, sosyal medya hesabından New York’taki Türkiye Başkonsolosluğu'na bir saldırı düzenlendiğini duyurdu. Özcan, Twitter paylaşımında "New York’taki Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğumuza bir saldırı olmuş. Çok geçmiş olsun. O vandalların az çok kim olduğunu tahmin ediyoruz da… azıcık adam olsalar bizler ordayken gelirlerdi" ifadelerini kullandı. 

Henüz şüphelinin yakalanmadığını söyleyen Özcan, "Teknik olarak orası Türk toprağı. Fail yakalanınca daha detaylı bir açıklama yapacağız" dedi. 

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için Türkiye vatandaşlarının da oy kullandığı binanın camlarının kırıldığı görüldü. 

TEZCAN: SALDIRIYI KINIYORUZ

CHP Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da söz konusu saldırıyı kınadı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirten Tezcan, şu ifadeleri kullandı: 

“ABD New York Başkonsolosluğumuzun da yer aldığı ve vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanlığı 2. turu için oy kullandığı Türkevi'ne saldırı düzenlenmiştir. Gece saat 03.14'te kimliği henüz belirlenmeyen bir kişi, elinde demir levyeyle binanın alt katındaki bazı camları kırmıştır. Konsolosluk görevlilerimiz New York Polisi'yle temasa geçmiş, Polis, olaya ilişkin soruşturma başlatmıştır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. New York Başkonsolosluk görevlilerimize, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Olayın faillerinin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Etiketler ABD seçim konsolosluk