CHP'li Tanrıkulu: Polis, Deniz Poyraz'ın katiline göz yaşartıcı bir şekilde iyi davrandı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP'ye yönelik hedef göstermeleri eleştirerek, "Nefret dolu dillerin tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP İzmir il binasına saldırarak Deniz Poyraz'ı öldüren saldırgan Onur Gencer'e karşı polisin tavrını eleştirerek "Sıradan herhangi bir gösteri yapan yurttaşa düşman gibi davranan güvenlik güçleri, Deniz Poyraz'ın katiline göz yaşartıcı bir şekilde iyi davrandı" dedi. 

'NEFRET DOLU DİLLERİN TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMESİ GEREKİYOR'

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Tanrıkulu, "Herkesi adım adım izleyen istihbaratın böyle bir katliam girişimine engel olmuş olmaması hepimizin kafasında soru işaretleri yarattı" dedi. Başsağlığı dileyen Tanrıkulu, "Hedef göstermelerden kendilerine vazife çıkaranlar geçmişte defalarca kez vahim olaylara neden oldular tıpkı dün Deniz Poyraz'ın katledilişi gibi. Nefret dolu dillerin tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor" diye konuştu.

Saldırgan Gencer'in gözaltına alındıktan sonra 1 gün içerisinde tutuklanmasını da değerlendiren Tanrıkulu, "Türkiye'de sıradan bir tweet atsanız günlerce gözaltında kalabilirsiniz ancak Deniz Poyraz'ın katili sadece 20 saat gözaltında tutuldu ve direkt tutuklandı" dedi.

Kobane Davası'na da değinen Tanrıkulu, davanın gelişiminin kutuplaştırıcı ve düşmanlaştırıcı dile zemin hazırladığını söyledi. (HABER MERKEZİ)