CHP'li Kaya'dan Bakan Özer'e: Kılıçdaroğlu senin öğretmenleri azarladığın gibi bir dil mi kullansaydı?

Milli Eğitim Bakanı Özer'in Urfa ziyaretinde bir okulda kullandığı "Siz ne biçim adamsınız ya?" ifadelerini hatırlatan CHP'li Yıldırım Kaya, "Biz CHP olarak asla böyle bir dili kullanmayız" dedi.

Yıldırım Kaya
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Milli Eğitim Bakanlığı'na alınmamasıyla ilgili konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in, Kılıçdaroğlu'na randevu vermemesi ve bakanlığın kapısına kilit vurulmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Kaya, "Mülakat mağdurlarının ailelerinin yüreklerine zincir vurduğu yetmiyormuş gibi Milli Eğitim Bakanlığı kapılarına da zincir vuruldu" dedi.

Kaya, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Bakan Özer'in katıldığı bir televizyon programında, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kullandığı dilin, randevu vermeye uygun bir dil olmadığı" yönünde açıklamada bulunduğunu söyledi. Kaya, "Senin Şanlıurfa'da milyonların gözü önünde okul müdürünü, milli eğitim müdürünü ve öğretmenleri azarladığın gibi bir dil mi kullansaydı? Biz CHP olarak asla böyle bir dili kullanmayız. Çünkü biz eğitime, eğitimciye, öğretmene ve öğrenciye her zaman değer vermişizdir" diye konuştu.

KPSS'den yüksek puan almalarına karşın mülakatta elenen öğretmen adayları olduğunu ve bunun nedenini bilmediklerini belirten Kaya, mülakat mağduru öğretmen adaylarının sorunlarının ayyuka çıktığını söyledi.

 

'GÜVERCİNLE ULAK MI GÖNDERMEMİZ GEREKİYOR?'

Bu sorunun nedenini ve çözüm yollarını istişare için Bakan Özer'den randevu talebinde bulunduklarının altını çizen Kaya, "Mülakatta elendiklerini öğrenen öğretmenlerimizi Genel Başkan'ımız ile görüştürdüm. Bunun üzerine Genel Başkan'ımızın özel kalemi tarafından Milli Eğitim Bakanlığından randevu talep edildi. Mağdur 12 öğretmeni dinleyen Genel Başkan'ımız evine gittiğinde uyku tutmamış. Randevu talebine yanıt gelmeyince de 'Yarın saat 13.00'te Milli Eğitim Bakanlığı önünde olacağım' şeklinde bir tweet atıyor. Bir randevu talebi için ne yapmamız gerekiyor? Güvercinle ulak mı göndermemiz gerekiyor? Osmanlı dönemindeki gibi saraya ulak mı yollamamız gerekiyor? Mülakat mağdurlarının ailelerinin yüreklerine zincir vurduğu yetmiyormuş gibi Milli Eğitim Bakanlığı kapılarına da zincir vuruldu. Zincirle yetinmedi paslı bir kilidi de kendi vicdanlarına vurdular" ifadelerini kullandı. (AA)