CHP'li Karadağ'dan AK Partili Delioğlu'na 'mevsimlik işçi' tepkisi

CHP) Urfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu'nun mevsimlik işçilerle ilgili sözlerine tepki göstererek, "Size de zihniyetinize de yazıklar olsun" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Urfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu'nun, dün kentte çalışan mevsimlik tarım işçileri hakkında yaptığı açıklamalara tepkiler gelmeye devam ediyor.

Delioğlu'nu eleştiren CHP Urfa İl Başkanı Ferhat Karadağ şunları söyledi:

"AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu'nun, yoksulluk nedeniyle Şanlıurfa'dan başka şehre işçi olarak giden mevsimlik tarım işçileri için, 'Şanlıurfa halkı mevsimlik tarım işçiliğini yaşam biçimi haline getirdi. Hatta bu işi tatil olarak görenler bile var' diyerek skandal bir açıklamaya imza attı. Sen bu sözleri söylerken, tarım işçilerine bakış açını ve küçümseyişini herkese hicap duymadan açıklarken, karnesini alamadan okulu yarıda bırakıp, yaşıtları parklarda olan, eli kalem tutması gerekirken 50 derece sıcağın altında eli çapa tutan binlerce Urfa'nın çocuklarından da mı utanmadınız? Hem Şanlıurfa'ya hizmet etmiyorsunuz, hem istihdam sağlamıyorsunuz, hem de mecburiyetten ailesini Şanlıurfa'da bırakıp kendisi başka ilde çalışan işçileri küçümsüyorsunuz. Size de, zihniyetinize de, makamınıza da, oturduğunuz yere de yazıklar olsun."

Etiketler chp urfa