CHP'li Hasan Öztürk: Torpil ve adam kayırma yüzde 50 resmileşti

Atamalarda KPSS puanının yüzde 50'si ile mülakat puanının yüzde 50'sinin göz önüne alınacağını belirten CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, "Torpil ve adam kayırma yüzde 50 resmileşti" dedi.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Eğitim Bakanlığı’nın sözleşmeli öğretmen istihdamı yönetmeliğinde yaptığı 'mülakat' değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandığını ve değişikliğe göre atamalarda KPSS puanının yüzde 50'si ile mülakat puanının yüzde 50'sinin göz önüne alınacağını belirten CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, konuyu Meclis'te gündeme getirdi. “Bu kararla birlikte torpil ve adam kayırma yüzde 50 resmileşti” diyen Öztürk, kararın kaldırılması için yasal yollara başvuracağını ekledi. ,

Öztürk konuşmasında şunları söyledi:

“Seçim öncesi mülakat kaldırılacak diyerek pırıl pırıl gençlerimizi umutlandıran iktidar partisi, dün gece yayımlanan Resmî Gazete ile yüz binlerce gencimizin umudunu bir kere daha yıktı. Bu kararla birlikte torpil ve adam kayırma yüzde 50 resmileşti, gençlerimizin emekleri bir kere daha çalındı.

Koskoca bir ülkeyi gözünün içine baka baka yalan söyleyerek yönetmeye utanmıyor musunuz? Utanmıyorsanız utanmalısınız! Dün de bugün de yarın da gençlerimizin hak arayışının yanındayız. Bu ucube kayırmacılık kararının kaldırılması için gereken tüm yasal yollara başvuracağımı buradan tekrar ilan ediyor, tüm gençler adına yazıklar olsun diyorum.”

Etiketler hasan öztürk chp