CHP'li Gaytancıoğlu: Çiftçilere çalışmak serbest. Peki traktör bozulunca ne olacak?

CHP'li vekil Okan Gaytancıoğlu, sanayilerin kapatılmasına yönelik eleştiride bulunarak, "Dolayısıyla üretim sekteye uğrayabilir. Biz, üretmek zorundayız" dedi.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, "tam kapanma" döneminde çalışan çiftçileri göstererek sanayilerin plansız bir şekilde kapatılmasını eleştirdi. Gaytancıoğlu, "Tarlada, bahçede çalışmak serbest. Peki bu traktör bozulursa ne olacak? Biz, üretmek zorundayız. Üretime destek olmak zorundayız" dedi.

 

Üretimin sürekli olması gerektiğini vurgulayan Gaytancıoğlu, üretim araçlarından biri olan traktörün bozulması halinde çözüm olmadığını belirterek, "Sözde sanayide çalışan belli başlı dükkanlar nöbet sistemiyle açık olacak ama her traktörün, her markanın yedek parçası bulunmayabilir. Dolayısıyla üretim sekteye uğrayabilir. Biz, üretmek zorundayız. Tarlada çalışanın önünde engel olmamalı. Üretime destek olmak zorundayız."

Gaytancıoğlu'nun yanındaki bir çiftçi ise traktörünü tamir etmeye çalışırken, "Çiftçinin durumunu görün işte. Sanayiler kapalı, zenginler tatilde geziyor" dedi. (ANKA)