CHP’li belediyenin bilboardlarını kırdı, kaymakamlıkta işe alındı

Son yerel seçimde AK Parti'den CHP'ye geçen Çanakkale Bayramiç'te, yeni yönetimin hazırladığı billboardları parçaladığı belirlendiği için belediyedeki işinden çıkarılan M.G.'nin, Bayramiç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda işe alındığı ortaya çıktı. Bayramiç CHP İlçe Başkanı Emin Fidan, “Kamu malına zarar veren kişi ödüllendirildi” dedi.

Reklam panolarının camları kırılarak, afişler yırtılmıştı.
Google Haberlere Abone ol

Seçkin Sağlam

ÇANAKKALE -

2014-2019 yıllarında AK Partili Belediye Başkanı Sadettin Arslan tarafından yönetilen, 2019'daki seçimi ise CHP’li Mert Uygun’un kazandığı Bayramiç’te, yeni yönetim, belediyenin borçlarını billboardlara asarak duyurdu. Ancak belediye borçlarının, gelir ve gider tablosunun yer aldığı billboardlar 2019 Nisan ayında parçalanmıştı. Yürütülen soruşturmada olayın failinin Bayramiç Belediyesi çalışanı M.G. olduğu tespit edilmişti. Bayramiç Belediyesi, söz konusu kişiden davacı olarak, işten çıkarmıştı.

Emin Fidan

M.G.'nin bu olaydan sonra Bayramiç Kaymakamlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda işe alındığı ortaya çıktı.

FİDAN: CEZALANDIRACAKLARINA ÖDÜLLENDİRDİLER

CHP Bayramiç İlçe Başkanı Emin Fidan, belediyeye ait billboardların kullanılmaz hale getirildiği olayın faili olduğu tespit edilen M.G’nin kaymakamlık bünyesinde işe alınmasına tepki gösterdi. Fidan, “Bu billboardlar belediyenin değil, halkın malı. Bu kişinin cezalandırılmasını bekliyorduk ancak kamu malına zarar verdiği halde ödüllendirildi. Bu durum ilçemiz kamuoyu tarafından kabullenemez. Böylesi yanlışın peşini bırakmayacağız ve takipçisi olacağız. Böyle bir siyasal anlayış kabul edilemez. Siyaset bu şekilde yapılmamalıdır” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR