CHP'li belediyelere yeni operasyon hazırlığı iddiası

Gazeteci Barış Pehlivan, iki isim üzerinden CHP'li belediyelere yeni operasyonlar yapılacağı iddiasını gündemde getirdi. Hedefteki ilk belediyenin ise Aydın olduğu belirtiliyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, CHP'li belediyelere operasyonların hızlanacağını, bu yönde hazırlıklar yapıldığını yazdı. Pehlivan, bugünkü köşe yazısının "Sırada Aydın mı var?" başlıklı bölümünde, 2019 yılında 'FETÖ'nün belediyeler imamı' olduğu iddiasıyla tutuklanan Erkan Karaaslan üzerinden CHP’li belediyelerin seçmen gözünde zayıflatılmaya çalışıldığını ancak başarılı olunamadığını hatırlatarak, şunları yazdı:

"Şimdi... Bir çarpıcı kesişim noktası daha var: Serhan Seyhan. O ki sahte üniversite diplomasıyla belediye ihalelerine girdiği ortaya çıkandı. O ki özel izinle girdiği cezaevindeki Karaarslan’a 'itirafçı ol' teklifi yapandı. O ki AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ile ilişkileri fotoğraflara kadar yansıyandı.

İşte 2019’da çok kez konuştuğumuz o Serhan Seyhan’ın, şimdi yine piyasaya çıktığını gözlemliyorum.

Ne ilginçtir ki CHP’ye yapılan bu son operasyondan günler önce de Erkan Karaarslan’ın isminin geçtiği yazılar kaleme almaya başlamış. Ve ne tesadüftür ki Aydın Büyükşehir Belediyesi hakkında iddialarda bulunduktan hemen sonra Sabah gazetesi dün şu haberi geçti:

FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan ile CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde görev alan üst düzey bürokratlar arasındaki para trafiği MASAK raporu ile belgelendi...  

Beklentim doğru çıkıyor: Muhalefet belediyelerine operasyonlar hızlanacak."

Serhan Seyhan'ın ismi 2019 yılında da, cezaevinde bulunan Erkan Karaarslan ile görüşüp Ekrem İmamoğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun 'FETÖCÜ olduklarını söylemesi' yönünde telkinde bulunduğu iddiasıyla gündeme gelmişti.