CHP'den dekan Cevdet Kılıç hakkında suç duyurusu

CHP Edirne İl Örgütü, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini sosyal medya üzerinden tehdit eden Prof. Dr. Cevdet Kılıç hakkında suç duyurusunda bulundu. İl Başkanı Fevzi Pekcanlı "İktidar partisinin il başkanı ve milletvekilinden bu konu ile ilgili kentte yaşanan durumla ilgili bir açıklama bekliyoruz” dedi.

Google Haberlere Abone ol

Tamer Yavuz

EDİRNE - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne il örgütü, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Cevdet Kılıç’ın sosyal medya hesabından Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini tehdit etmesi nedeniyle, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' ile 'tehdit' suçlarından suç duyurusuna bulundu.

Edirne Cumhuriyet savcılığına teslim edilen suç duyurusunun ardından Adliye Sarayı önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Biliyorsunuz Boğaziçili öğrenciler ile ilgili bir tweet attı. Tweeti daha sonra sosyal medya hesabından kaldırdı. Sonra bir özür metni yayınladı. Biz de toplumsal baskıyı göz önünde bulundurarak CHP il örgütü olarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Türk Ceza Kanunu madde 216, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, Türk Ceza Kanunu madde 106, tehdit maddeleri olup adaletin gereğini yapacağına inanıyoruz" dedi.

AK PARTİ'YE AÇIKLAMA ÇAĞRISI

Böyle bir makamda olan birisinin bu şekilde nefret ve tehdit söylemlerinde bulunması kendilerini derinden üzdüğünü söyleyen Pekcanlı, “Bu üzücü olay siyaset üstü bir olaydır. O nedenle vicdanı olan herkesi ve siyasi partileri şikayete davet ediyorum. Özellikle iktidar partisinin il başkanı ve milletvekilinden bu konu ile ilgili kentte yaşanan durumla ilgili bir açıklama bekliyoruz” diye konuştu.

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Burak Güngörmedi de "Biz bu işin takipçisi olacağız. Sonuç ne olursa olsun takibini bırakmayacağız" dedi.