CHP: Uçuracak dedikleri rejim Türkiye'yi ligden düşürdü

Ekonomik verileri değerlendiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Türkiye’nin en büyük 20 ekonomi liginden düşmesi, 'Erdoğan Şahsım Yönetimi'nde kaçırılan fırsatların ve kötü yönetimin göstergesidir.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, uluslararası kuruluşların son tahminlerine göre Türkiye’nin 1990 yılında girdiği ‘Dünyanın en büyük 20 ekonomisi’ liginden 2021 yılında düşeceğini belirterek, “’Türkiye’yi uçuracak’ dedikleri ucube rejim, Türkiye’yi ligden düşürdü” değerlendirmesinde bulundu.

Öztrak, Uluslararası Para Fonu’nun (IMFI) dün yayınlanan Ekonomik Görünüm Raporu, Ekim 2021 verilerini değerlendirdiği açıklamasında, şunları ifade etti:

Ülkemiz AK Parti’nin esamesi okunmazken, 1990 yılında dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasına girdi. Uluslararası kuruluşların dün yayımlanan tahminlerine göre Türkiye, 2021’de dünyanın en büyük 20 ekonomisi liginden düşüyor.

UCUBE REJİMİN ESERİ

1990 yılında dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında olmayan Rusya, Endonezya, Suudi Arabistan ekonomileri bizi geçip ilk 20’ye girerken, Türkiye bu ülkelerin gerisine düşüyor. Türkiye 2018'de, 'Tek Kişilik Vesayet Rejimi'ne geçmeden önce de dünyanın en büyük 17. ekonomisiydi. 'Tek Kişilik Vesayet Rejimi'yle geçen 3 yılın sonunda, Türkiye artık en büyük 20 ekonomi liginde yok. 'Türkiye’yi uçuracak' dedikleri ucube rejim, Türkiye’yi ligden düşürdü.

BECERİKSİZLİĞİNİZİ SAKLAYAMAZSINIZ

Türkiye’nin en büyük 20 ekonomi liginden düşmesi, 'Erdoğan Şahsım Yönetimi'nde kaçırılan fırsatların ve kötü yönetimin göstergesidir. 'Tüm dünya bizden kötü' diyerek, beceriksizliğinizi saklayamazsınız. Millet olanları görüyor, notunuzu veriyor. Sandık gelsin diye gün sayıyor. (DUVAR)