CHP, TBB’nin denetlenmesi talebini Sayıştay başkanı ile görüşecek

CHP heyeti, Türkiye Belediyeler Birliği’nin, CHP’li belediyelere kaynak aktarmadığı gerekçesiyle denetlenmesi talebini bugün Sayıştay Başkanı Metin Yener'e iletecek.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) belediyeler arasında ayrımcılık yapan bir tutum içerisinde olduğunu belirterek TBB’nin Sayıştay tarafından denetlenmesi için TBMM İçişleri Komisyonu’nda imza topladı. Komisyonun toplanması için imza toplayarak önerge veren parti, TBB’nin denetlenmesi talebini iletmek için bugün Sayıştay Başkanı Metin Yener’i ziyaret edecek.

Sayıştay’a yapılacak ziyaret, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında gerçekleşecek. Torun’a Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Antalya Milletvekili Cavit Arı, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz eşlik edecek.

CHP RANDEVU TALEP ETMİŞTİ

TBB’nin CHP’li belediyelere bütçesinden para vermediğini, yurt dışındaki belediyelere kaynak aktardığını belirten CHP’li Torun, “Belediyeler Birliği’ni Sayıştay’ın denetlemesi için TBMM İçişleri Komisyonu’nda şu anda yeterli imzayı topladık ve komisyonun toplanması için önerge verdik. Komisyonun önümüzdeki günlerde toplanmasını bekliyoruz. Ayrıca önümüzdeki hafta da Türkiye Belediyeler Birliği’nin denetlenmesi için Sayıştay Başkanlığı’ndan da randevu isteyeceğiz” açıklamasını yapmıştı.(DUVAR)