CHP Genel Merkezi seçim gecesine hazır

CHP Genel Merkezi seçim akşamı için hazırlandı. Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Millet İttifakı liderleri de CHP’de olacak.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Türkiye’nim “tarihi” seçiminde milyonlarca seçmen sandık başında oy kullanıyor. Sandıkların saat 17.00’de kapanmasının ardından gözlerin çevrileceği yerlerden CHP Genel Merkezi’nde de gece yapılacak açıklamalar için hazırlık sürüyor.

CHP GENEL MERKEZİ GAZETECİLER VE GÖREVLİLERE AÇIK

CHP’nin Orta Doğu Teknik Üniversitesi yakınlarındaki genel merkezine bağlanan ara sokaklar trafiğe kapatılırken çok sayıda polis barikatı yerleştirildi.

Ziyaretçilerin girişine sınırlama getirilen CHP Genel Merkezi’nin üst katları da basın mensuplarına kapatıldı. Partinin üst katlarında seçim görevlileri ve diğer parti kurmayları için alanlar oluşturuldu.

BAZ İSTASYONLARI YERLEŞTİRİLDİ

Herhangi bir yayın organına akreditasyon uygulanmayan, basın ya da kurum kartı ile giriş yapılabilen CHP’nin bahçesinde oluşturulan platformda gazeteciler seçimle ilgili gelişmeleri takip edebilecek. Öte yandan CHP’nin çevresinde çok sayıda baz istasyonu yerleştirilirken herhangi bir internet sıkıntısının da önüne geçilmesi amaçlandı.

MİLLET İTTİFAKI LİDERLERİ CHP’DE OLACAK

Kılıçdaroğlu’na oyların sayılmaya başlamasıyla eşlik edecek iki isim ise, cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş olacak. Millet İttifakı üyesi partilerin liderlerinin ise gecenin ilerleyen saatlerinde CHP Genel Merkezi’ne gelmesi bekleniyor.

BALKON YOK, PLATFORM KURULDU

Seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı liderlerinin açıklama yapması için de genel merkez önünde platform hazırlandı. Liderler CHP’nin kapısının önüne getirilen büyük bir tır üzerinde kurulan sahne üzerinde konuşma yapacak. Gün içerisinde parti kurmayları da belli aralıklarla kamuoyuna açıklamalarda bulunacak.

KILIÇDAROĞLU GENEL MERKEZDE

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oy verme işleminin tamamlanıp sandıkların açılmasından iki saat önce partisinin genel merkezine geldi. Kılıçdaroğlu kurmaylarıyla birlikte seçim sonuçlarını partisinde takip edecek.

YAVAŞ DA GENEL MERKEZDE

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile birlikte seçim sonuçlarını takip edecek isimlerden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Mansur Yavaş da CHP Genel Merkezi’ne geldi.

İMAMOĞLU DA GELDİ

Mansur Yavaş’ın ardından bir diğer cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu da seçim sonuçlarını takip etmek için CHP Genel Merkezi’ne geldi.

CHP’DEN PARTİ YÖNETİMİNE YAZI

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke imzasıyla sahada görevli olan Merkez Yürütme Kurulu üyelerine yazı gönderildi. CHP Genel Merkezi, Türkiye’nin farklı kentlerinde olan MYK üyelerinin görev bölgelerini terk etmemelerini istedi. CHP Genel Merkezi’ne görevli ve basın mensubu dışında kişilerin alınmayacağı belirtilen yazıda, “Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde demokrasiyi inşa etmek için ilk adımı attığımız bu tarihi günün sağlıklı ve sorunsuz geçmesi, seçim sonuçlarının en etkili ve etkin bir şekilde alınabilmesi için bu yazıda bahsi geçen tüm hususlara riayet edilmesi hususunu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dilerim” denildi.

ÖZTRAK’TAN AÇIKLAMA: AA MANİPÜLASYONU SON DEFA YAPIYOR

CHP Genel Merkezi’nde seçim sonuçlarının açıklanmasıyla ilk açıklamayı yapan isim Parti Sözcüsü Faik Öztrak oldu.

Katılım oranının rekor olduğunu belirten Öztrak, “Anadolu Ajansı geleneksel manipülasyonunu son defa yapıyor. Bize ulaşan verilere göre biz tabloyu son derece olumlu görüyoruz. Açılan sandık belli bir orana ulaştığında rakam açıklamalarını da yapmaya devam edeceğiz. Bizleri izlemeye devam edin” ifadelerini kullandı.