CHP, bütçe görüşmeleri için canlı yayın talep etti

CHP; 2021 Bütçe Kanun Teklifi ve 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi ile Sayıştay raporlarının Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinin TBMM internet sitesinden canlı yayınlanmasını talep ederek, başvuruda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, 2021 Bütçe Kanun Teklifi’nin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinin TBMM internet sitesi üzerinden canlı yayınlanması için TBMM Başkanlığı’na başvurdu.

2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi ile Sayıştay raporlarının Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinin de canlı yayınlanmasını isteyen CHP Grup Başkanvekilleri yaptıkları yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bütçe sürecinin en önemli aşamalarından biri de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirilen görüşmelerdir. Yurttaşların bilgi alma hakkı, mali saydamlık ve hesap verme sorumluluğu çerçevesinde, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirilen görüşmelerin yurttaşlarımız tarafından izlenmesi ayrıca önem taşımaktadır. Bununla birlikte Covid-19 salgını nedeniyle komisyon görüşmelerinin de dikkatle sürdürülmesi gerektiğine kuşku yoktur. Bu çerçevede, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi ile Sayıştay raporlarının Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinin TBMM internet sitesi üzerinden naklen yayınlanmasının sağlanmasını arz ve teklif ederiz.”
(DUVAR)