CHP'li Başarır'dan 'Osmangazi' tepkisi: Yollar bomboş ama bugün için de 6 milyon TL ödenek

Korona virüsü önlemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için hiçbir aracın geçmediği olan Osmangazi Köprüsü üzerinde video çekimi yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Yollar bomboş ama biz her gün için beşli çeteye, 40 bin araç garantisi vermişiz. 2021 yılı zamlarına göre; otomobiller için geçiş ücreti 147.5 TL oldu. Bir günde bu rakam 6 milyon TL yapar” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Covid-19 kısıtlamaları dolayısıyla sokağa çıkma yasağının bulunduğu bugün, Osmangazi Köprüsü üzerinde çekim yaparak iktidara tepki gösterdi.  

CHP’li Başarır videoda, "Bugün sokağa çıkma yasağı var. Yollar bomboş ama biz her gün için beşli çeteye, 40 bin araç garantisi vermişiz. 2021 yılı zamlarına göre; otomobiller için geçiş ücreti 147.5 TL oldu. Bir günde bu rakam 6 milyon TL yapar" diyerek geçiş garanti ücretlerini eleştirdi.

'TÜM VATANDAŞLARA YASAK VAR AMA BEŞLİ ÇETEYE YASAK YOK'

Meydana gelen kamu zararına dikkat çeken Ali Mahir Başarır şöyle konuştu:

"İşçiye pandemi, köylüye pandemi, memura pandemi ama bu beyefendilere yasak ve pandemi yok. Her gün 6 milyon TL'yi ödüyoruz. Verilen geçiş garantileri, vatandaşımızın cebinden çıkarken ve salgın döneminde vatandaşımıza aylık yardım bile yapılmazken, bu ‘Beşli Çeteye’ ise devlet eliyle geçiş garantileri üzerinden yardım yapılmaktadır.’’ (ANKA)