Çeşme'de yangın: 1 kişi gözaltına alındı

Çeşme'de çam ağaçlarının da bulunduğu makilik alanda yangın çıktı. Söndürme çalışmaları sürerken yangını çıkardığı iddiasıyla 1 kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir'in Çeşme ilçesinde söndürme çalışmalarının sürdüğü makilik alandaki yangını çıkardığı iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Musalla Mahallesi'ndeki Ulusoy Limanı'nın arkasında çam ağaçlarının da bulunduğu makilik alanda yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı itfaiye ekipleri ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 5 arazöz ve dozer sevk edildi.

Söndürme çalışmaları süren yangını çıkardığı şüphesiyle 1 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

VALİLİK KAMPINDAKİ ÖĞRENCİLER TAHLİYE EDİLDİ

Açıklama yapan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, "İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Çeşme Belediyesi ekipleri yangına ortak müdahale ediyor. Şu an için yangın evlere uzak bir bölgede sürüyor. Bölgede rüzgar etkili değil, çalışmalar sürüyor" dedi.

DHA'nın haberine göre, İzmir Valiliği Bornova Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğü Çeşme Çocuk Gençlik Eğitim ve Dinlenme Kampı'ndaki öğrenciler ise otobüslerle bölgeden tahliye edildi. (HABER MERKEZİ)