Cenazede görüşme: İmamoğlu, Erdoğan'dan iki şey istedi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir görüşme yaşandığı ve İmamoğlu'nun iki talepte bulunduğu iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazeteci İsmail Küçükkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Erdoğan arasında Topbaş’ın cenazesinde bir görüşme yaşandığını açıkladı. Küçükkaya, “İmamoğlu, Erdoğan’dan iki talepte bulunmuş” dedi.

Geçtiğimiz günlerde vefat eden eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın cenazesinde Erdoğan ile arasında geçen diyaloğu İmamoğlu’nun, kendisine anlattığını belirten Küçükkaya’ya göre, Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’dan 2 talepte bulundu. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, “Sizden para istiyor değilim. Ama borçlanma talebimiz var, belediyenin durumunu biliyorsunuz. Borçlanma talebimizi onaylamanızı bekliyoruz. İkincisi de 8 yıldır belediyeye otobüs alınmıyor. Otobüs alımı var lütfen bu konuda yardımcı olunuz” dedi. 

'GELSİN BİRLİKTE DUA EDELİM'

Küçükkaya ayrıca, cenazedeki görüşme öncesinde Ekrem İmamoğlu'nun Fatih'in türbesi önünde dua ederken korumaların gelip alanın boşaltılmasını istediğini ancak İmamoğlu'nun bunu kabul etmeyerek, "gelsin birlikte dua edelim" dediğini söyledi.