Cemil Çiçek: Herkes, her şeyi en iyi kendisinin bildiği iddiasında

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Cemil Çiçek, güncel siyasete ilişkin konuştu: "Hepsi, birinci parti olduğu iddiasında, birbirlerini dinleyen yok. Akşamları televizyonu aç, kimse kimseyi dinlemiyor."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, "Herkes, her şeyi en iyi kendisinin bildiği iddiasında, yine, kimse kimseyi dinlemiyor" dedi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Yavuz Donat, bugünkü köşesinde Çiçek'in sözlerini aktardı. Donat, aynı otobüste bulunduğu Çiçek'in burada yaptığı konuşmayı köşesine şu ifadelerle taşıdı:

"Bir zamanlar... Fransız antropolog, Amazon yerlilerinin yaşantılarını incelemek istemiş... Aralarına girmiş. Erkekler, bütün gün dağda, ormanda, av peşinde. Akşam olunca... Büyük bir ateş yakılıyor... Ateşin çevresinde herkes konuşuyor. Ve her konuşan kendini övüyor. 'En büyük avcı benim... Aslan da avlarım, kaplan da, geyik de.' Ama kimse kimseyi dinlemiyor... Herkes kendini anlatıp, duruyor. Biz de, Amazon yerlilerine döndük... Siyasetçiler konuşuyorlar... Hepsi, birinci parti olduğu iddiasında... Ama birbirlerini dinleyen yok. Akşamları televizyonu aç... Tartışma programları... Herkes, her şeyi en iyi kendisinin bildiği iddiasında... Yine, kimse kimseyi dinlemiyor."(Kaynak)