Celtic taraftarı kulüp yönetimini umursamadı: Yine Filistin bayrakları açtılar

İskoç temsilcisi Celtic'in taraftarları, kulübün karşı çıkmasına rağmen İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye saldırıları nedeniyle Filistin'e destek vermeye devam ediyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İskoçya Ligi’nde dün oynanan ve Celtic’in 4-1 kazandığı Hearts maçında takımlarını deplasmanda desteklemek için tribündeki yerini alan yüzlerce Celtic taraftarı, Filistin bayrağı açtı.

Kulüp yönetiminin eleştirilerine rağmen Filistin’e destek vermeye devam eden Celtic taraftarları, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çarşamba günü sahalarında oynanacak Atletico Madrid maçında da bu tutumlarını sürdürmeyi planlıyor.

AA'nın haberine göre “Celtic bir futbol kulübüdür, siyasi bir organizasyon değildir” şeklindeki kulüp açıklamasına tepki gösteren Celtic Taraftarlar Derneği, “Tribünlerde siyasi görüşlerini ifade etme hakkına sahip olduklarını” ifade etti.

Taraftar grubunun açıklamasında, "Futbol taraftarlarının, sıradan vatandaşların toplumun diğer kesimlerinde olduğu gibi tribünlerde de siyasi görüşlerini ifade etme hakkına sahip olduğuna dair inancımız sarsılmaz. Celtic Kulübünün tarihini ve geleneklerini küçümseyen elitist bir yönetim kurulu tarafından dikte edilmeyeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Celtic taraftarları, önceki yıllarda da tribünlerde bayraklar ve çeşitli pankartlarla Filistin’e destek vermişti. (HABER MERKEZİ)