Canlı yayında yardım isterken saldırganlar ateş etti

Afyonkarahisar’ın Erenler Mahallesi’nde yaşayan genç bir kadın sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında kapısının önünde iki kişi olduğunu, bu kişilerin kendisini ölümle tehdit ettiğini söyleyerek yardım istedi. Bu esnada dışarıdan gelen silah sesleri canlı yayına yansıdı. Valilik, iki saldırganın gözaltına alındığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

AFYONKARAHİSAR - Ölümle tehdit edilen bir kadın sesini canlı yayında duyurmaya çalışarak yardım istediği sırada iki saldırgan evinin önünde ateş etti.

Afyonkarahisar’ın Erenler Mahallesi’nde ikamet eden Freya isimli sosyal medya kullanıcısı kadın, iki kişi tarafından tehdit edildiğini belirterek yardım istedi. Genç kadının sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde “Arkadaşlar şu anda evimin önünde iki kişi beni ölümle tehdit ediyor. Ne olur yardım edin. Afyon’dayım Erenler Mahallesi’ndeyim. Kapımın önünde bekçi ve polis var. Onlar da mukavemet ediyorlar. Ne olur yardım edin” dediği esnada dışardan iki el silah sesi duyuluyor. Silah seslerinin ardından genç kadın ağlayarak yardım istiyor.

VALİLİK: EMNİYET GÜÇLERİMİZ BAYANA ULAŞTI

Afyonkarahisar Valiliği’nden bu sabah bir açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sosyal medyada yaptığı paylaşım ile tehdit edildiğini söyleyerek yardım isteyen bayan vatandaşımıza Emniyet Güçlerimiz Erenler Karakolunun da bölgede olması sayesinde anında ulaşmış ve olaya müdahale etmiştir. Olaya karışan 2 şahıs gözaltına alınmış ve gerekli adli işlemler hemen başlatılmıştır.” (DUVAR)