Çanakkale'de kaza: Bir polis ve bir astsubay vefat etti

Sivil polis aracı ve bir otomobil kafa kafaya çapıştı. Kazada polis memuru Cihan Türkmenoğlu ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Muhammet Tolga Işık öldü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Çanakkale’de polis memuru Cihan Türkmenoğlu yönetimindeki sivil polis aracı, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Muhammet Tolga Işık yönetimindeki otomobille kafa kafaya çarpıştı. Karşı yönden gelen ve iddiaya göre şerit ihlali yapan 43 yaşındaki Işık ve 47 yaşındaki polis memuru Türkmenoğlu vefat etti.

Kaza saat 23.45’te Çanakkale-İzmir karayolunun 4’ncü kilometresinde meydana geldi. Kazada her iki sürücü de demir yığını haline dönüşen araçlarda sıkıştı. Işık'ın kullandığı otomobil kazadan sonra alev alarak yanmaya başladı.

Olay yerinin yakınındaki akaryakıt istasyonunda bulunan bekçi ve görevliler yanan otomobile ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra kaza yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangın söndürüldükten sonra itfaiye görevlileri Türkmenoğlu ile Işık'ı, sıkıştıkları yerden çıkardı. İlk tedavileri olay yerinde yapılan yaralılardan Türkmenoğlu, ambulansla Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Cihan, doktorların çabalarına rağmen kurtarılamadı.

Kazada kalbi duran otomobil sürücüsü Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Muhammet Tolga Işık'a ise olay yerinde uzun süre kalp masajı yapıldı. Ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Işık, burada vefat etti.

VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ İNCELEME YAPTI

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman olay gelerek, kaza hakkında bilgi aldı. (DHA)

Etiketler ÇANAKKALE KAZA