Cahit Özkan: 2023 seçimlerinde yüzde 75'in üzerine çıkacağız

AK Partili Cahit Özkan, "2023'te seçimlerinde yüzde 75'in üzerine çıkacağız. Yüzde 53 oy oranını görmüş bir Cumhur İttifakı olarak yüzde 75'i hedeflememizden daha doğal ne var?" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Youtube kanalı "196Sekiz"de Armağan Çağlayan'ın sorularını yanıtladı.

2023 seçiminde almayı hedefledikleri oy oranıyla ilgili eski açıklamalarına dair soru üzerine Cahit Özkan, yüzde 75'in üzerinde oy alacaklarını öne sürdü.

Özkan, "İnşallah 2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceğiz. Yüzde 75'in üzerine çıkacağız. Amacınız kazanmaksa hedefiniz yıldızlar olmadı. Ben AK Parti Grup Başkanvekili olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Cumhurbaşkanımızın siyasetinin acaba yüzde 100 vatandaşımızı bizi niçin desteklemiyor, bu arzuyla, hedefle siyaset yapıyoruz" diye konuştu

"Bize, 'Yahu yüzde 75 dedi, bu grup başkanvekili hangi kafada' diye soruyorlar. Biz de diyoruz ki, arkadaş yüzde 53 oy oranını görmüş bir Cumhur İttifakı olarak yüzde 75'i hedeflememizden daha doğal ne var?" diyen Özkan, "Birileri yüzde 23 oy alarak yüzde 50+1 almayı hedefliyor, kimse yüzde 23'ten yüzde 51'e nasıl gidiyorsun diye sormuyor, yüzde 53 oy alan bir ittifakın yüzde 75 oy alma hedefine hayalperestlik olarak bakılıyor" ifadelerini kullandı.

'BAE, TÜRKİYE'YE TESLİM OLDU'

15 Temmuz darbe girişiminin finansörü olmakla suçlanan Birleşik Arap Emirlikleri'yle (BAE) ilişkilerin yeniden kurulmasıyla ilgili soruya Özkan, şu yanıtı verdi:

"Bir ülke demokratik olarak, egemen bir devlet olmanın da gerekliliği olarak uluslararası toplumun eşit süjesidir. Bu çerçevede devletimizin çıkarı neyi gerektiriyorsa biz onu yaparız. Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti." (HABER MERKEZİ)