Bursasporlu oyunculardan bildiri: Tek kuruş maaş alamadık

Bursasporlu oyuncular ortak bildiriyle, sezon başından bu yana tek kuruş maaş alamadıklarını belirterek, yönetime duyarlılık çağrısı yaptı. Bildiride, "Verilen senetlerin geçersiz çıkması, primlerin bile gecikmesi, aylardır personele maaşların yatmaması normal kabul edilmemeli" denildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor dün sahasında ağırladığı Ankaraspor'u geriye düşmesine rağmen 3-1 mağlup etmeyi başardı. Maçın ardından ise futbolcular yayınladıkları ortak bildiriyle, sezon başından bu yana ödemelerin yapılmaması protesto edildi.

Futbolcular, kendi ıslak imzalarının yer aldığı ve içeriğinde mali konularla ilgili yaşanan sıkıntıların aktarıldığı bildiriyi, sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

'Liglerin 5 büyük takımından biri olan Bursaspor takımı olarak, yaşanan sıkıntıların hep beraber paylaşılmak istediği' vurgulanan açıklamada şöyle denildi: "Bu onurlu arma altında, köklü bir camianın mensupları olarak bilinmesini istediğimiz bir gerçek var. Biz liglerimizde sezon başından bu yana bir kuruş maaş alamayan tek futbolcu grubuyuz. Elbette ekonomik sıkıntılar var, elbette şartlar ağır. Ancak biz bu kulübe gönül verenlerin başını eğmemek adına aylardır büyük fedakarlıklar yaparak mücadele ediyoruz. Verilen senetlerin geçersiz çıkması, primlerin bile gecikmesi, aylardır personele maaşların yatmaması, normal kabul edilmemeli." denildi.

'VERİLEN SÖZLER TUTULMADI, SORUNLAR DERİNLEŞTİ'

Açıklamada, başarı için gereken güven ve samimiyet ortamının hiçbir şekilde sağlanamadığı ve çözüme yönelik verilen sözlerin ise defalarca tutulmayarak aksine sorunların derinleştiği vurgulandı. Bildiride, şu ifadeler yer aldı:

"Amacımız sezonun bitimine yaklaşık 50 gün kala birilerini hedef göstermek değil, kendi gerçeğimizi kamuoyuyla paylaşmak. Kent büyüklerimizin, camia büyüklerimizin somut, samimi ve net bir şekilde harekete geçmesini, bizim hak edişlerimiz için toplanan desteklerin takipçisi olmalarını istiyoruz. Biz bu değerli formayı terleten grup olarak değer görmek istiyoruz. Bugüne kadar her koşulda savaştık, bu formaya sahip çıktık, sezon sonuna kadar da çıkmaya devam edeceğiz. Bu konuyu kamuoyuyla bir şekilde paylaşmak durumunda kaldığımız için taraftarlarımızdan ve camiamızdan 'biz' özür diliyoruz." (HABER MERKEZİ)

Etiketler bursaspor maaş bildiri