Burak Elmas: Kerem Aktürkoğlu'nun sözleşmesi yenilenecek

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Kerem Aktürkoğlu'nun sözleşmesinin yenileneceğini açıklayarak "Galatasaray'ın geleceğini düşünerek hareket edeceğiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, düzenlediği basın toplantısında ara transfer dönemine ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Önceliklerinin Galatasaray'ın finansal yönünü güçlendirmek olduğunu söyleyen Elmas, "Biz bir dönemi kurtarmak için transfer yapmayacağız. Galatasaray'ın geleceğini düşünerek hareket edeceğiz. Gelen giden oyuncuların maliyetlerine göre takviyeler yapacağız" dedi.

'MOHAMED GALATASARAY'DA KALMAK İÇİN İSTEKLİ'

Galatasaray'ın genç forveti Moustafa Mohamed'ın bonservisini alma konusunu değerlendirdiklerini belirten Elmas, "Aralık sonuna kadar opsiyonumuz var. Kendisi Galatasaray'da kalmak için istekli. Bu kulüpte kim oynamak istemez?" diye konuştu.

Elmas, bu sezon gösterdiği performansla dikkat çeken genç kanat oyuncusu Kerem Aktürkoğlu'nun da sözleşmesinin yenileneceğini açıkladı.

'SES KAYDI ALAN GÖZLEMCİ YAKALADIK'

Elmas, "Soyunma odamızda gizli ses kaydı yapan gözlemci yakaladık. Hakem raporunu değiştiren gözlemciler var. Federasyonun raporlarını sızdıran kişiler de var. Disiplin kurulunda da kasıtlı sevkler bulunuyor. İlk defa kulüp başkanları aynı konularda mutabık. Biz sisteme uymayacağız, sistemi değiştireceğiz" açıklamasını yaptı.

'BAŞKANLIK PERFORMANSIM 10 ÜZERİNDEN 5'

Şampiyonluk yarışını da değerlendiren Elmas, "Genç bir takım kurduk ve alışma sürecinde dalgalanmalar olacağını tahmin ediyorduk. Hiçbir şey bitmedi. Ligde herkes her an puan kaybedebiliyor. 14 puan fazla görünse de bu farkın pozitif anlamda böyle kalmayacağına eminim. Galatasaray'ın geleceği için bir dönem istediğimiz sonuçları alamayabiliriz belki ama bundan korkmuyoruz" diye konuştu.

Başkanlık performansına 10 üzerinden 5 verdiğini söyleyen Elmas, "Ben kendime şu an için 10 üzerinden 5 veriyorum çünkü Galatasaray ile kurduğum hayallere ulaştığımız zaman 7-8'lere çıkabilirim" dedi. (HABER MERKEZİ)