Bulu 22 yıl önce Siyaset Meydanı'na çıkmış: Tutturmuşuz illa milli sınırlar...

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'nun 1999 yılında Siyaset Meydanı programında yaptığı konuşma ortaya çıktı. Sosyal medya kullanıcıları Bulu'nun "Biz tutturmuşuz bir şey illa milli sınırlar olacak böyle yöneteceğiz falan diye söylüyoruz..." sözlerine ilişkin "Günümüzde yapılsa Erdoğan terörist ilan ederdi" yorumu yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasının ardından büyük protestolarla karşılaşan Melih Bulu'nun 1999 yılında katıldığı Siyaset Meydanı programında yaptığı konuşmanın görüntüleri ortaya çıktı.

AHABER'in sevris ettiği videoda, Bulu "Biz tutturmuşuz bir şey illa milli sınırlar olacak böyle yöneteceğiz falan diye söylüyoruz ama bundan 30 sene sonra çok ciddi şeyler değişecek bu dünyada. Bizim gençler olarak bunlara çok dikkat etmeliyiz çünkü o gelecekte biz yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada AK Parti'ye yakın kullanıcılar "Melih Bulu geleceği seneler önce görmüş" yorumuyla videoyu paylaşırken, birçok kullanıcı Bulu'nun milli sınırlar ile ilgili söylemleriyle ilgili "Günümüzde yapılsa Erdoğan tarafından terörist ilan edilecek konuşmalar" dedi.

Bulu'nun konuşması şöyle:

"Geçen programdaki gençler bence de Türk gençliğini temsil etmiyorlardı. Ben Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyorum.

Benim Üniversitemin büyük bir çoğunluğu sanırım benimle aynı görüşü paylaşacaktır. Ben yine kendi adıma konuşuyorum ama. Dünya şuanda farklı şeyleri konuşuyor. Hatta ne tesadüftür ki bu 21. Yüzyılın nasıl bir dünya düzeni olacağına İstanbul'da karar verilecek.

Agit zirvesinde bu tip şeylere karar verirlecek. Ama biz hala geçen yüzyılı tartışıyoruz. Biz gençlik olarak burada hata yapıyoruz. Bir kısım gençlik diyeyim, bütün Türkiye'nin böyle olduğunu hiç sanmıyorum.

İnsanlar üçüncü dalgayı konuşuyorlar "infomatian technology" diye bir şey çıktı. İşte bilgi teknoljisi dünyayı nereden alıp nereye götürecek, bunun toplum düzenindeki etkileri ne olacak, sınırlar kalkacak, bu tip şeyler var bunlara gözümüzü kapayamayız.

Biz tutturmuşuz bir şey illa milli sınırlar olacak böyle yöneteceğiz falan diye söylüyoruz ama... Bundan 30 sene sonra çok ciddi şeyler değişecek bu dünyada. Yani bizim gençler olarak bunlara dikkat etmemiz lazım çünkü o gelecekte biz yaşayacağız." (HABER MERKEZİ)