Bülent Ersoy'dan kendisine şemsiye tutan subay hakkında açıklama: Ne var bunda?

Bülent Ersoy, Anıtkabir ziyareti sırasında üniformalı bir subayın kendisine şemsiye tutmasıyla ilgili "Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi?" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -Sanatçı Bülent Ersoy, Anıtkabir ziyareti sırasında üniformalı bir denizci subayın kendisine şemsiye tuttuğu görüntüler hakkında konuştu. Ersoy, "Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?" dedi.

Erol Köse’ye konuşan Ersoy, şu ifadeleri kullandı:

"Sadece ve sadece Ata’ya duamı ettim. Mozolesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten.

Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?"

NE OLMUŞTU?

Sosyal medyada, sanatçı Bülent Ersoy'un Anıtkabir'i ziyaret ettiği sırada üniformalı bir subayın şemsiye tutarak kendisine eşlik ettiğine ilişkin görüntüler yer aldı. Edinilen bilgiye göre, Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu görüntüler üzerine konuya ilişkin inceleme başlattı.  İnceleme sonucunda Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevinden alındı.