BTP’nin kurucu genel başkanı vefat etti

Ankara’da trafik kazasında hayatını kaybeden BTP Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Ata Selçuk son yolculuğuna uğurlandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Ata Selçuk, Ankara'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Selçuk için Ankara Yenimahalle Karşıyaka Mezarlığı Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.
Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ve çok sayıda partili katıldı.

Prof. Dr. Ata Selçuk’un vefatıyla ilgili olarak BTP Genel Merkezinden; "Kurucu Genel Başkanımız, Ebedi Liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın kadim dostu Prof. Dr. Ata Selçuk Hocamız, geçirmiş olduğu elim bir trafik kazası sonucu vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve teşkilatımıza sabırlar dileriz. Başımız sağ olsun" açıklaması yapıldı.
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş da yaptığı paylaşımda, "Partimizin Kurucu Genel Başkanı, Atatürk'ümüzün yadigarı, değerli bilim insanı Prof. Dr. Ata Selçuk hocamızın geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Ata hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

1939 Balıkesir doğumlu Prof. Dr. Ata Selçuk Fırat Üniversitesi'nde uzun bir süre öğretim üyeliği ve Teknik Eğitim Fakültesinde bölüm başkanlığı yaptı.
Fizik profesörü ve kimya doktoru olan Prof. Dr. Ata Selçuk, aynı zamanda eski milli masa tenisi sporcusuydu.(HABER MERKEZİ)