BTP Sözcüsü Polat: Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştü, olumsuz bir durum yok

BTP Sözcüsü Emre Polat, Altılı Masa'ya katılım talepleriyle ilgili olumsuz bir durum olmadığını belirterek, "Biz artık sürecin izleyicisi durumundayız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Altılı Masa'ya katılma çağrısı yapan Bağımsız Türkiye Partisi'nden (BTP) 14 Kasım öncesi yeni bir açıklama geldi.

BTP Sözcüsü Emre Polat, haftalık basın açıklamasında, gelen bir soru üzerine Altılı Masa'ya olan başvuruları sonrası yaşanan gelişmeleri anlattı.

Polat, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın, İYİ Parti lideri Meral Akşener’le yaptığı görüşmenin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de telefonla görüştüğünü ve şu an için olumsuz bir durum olmadığını belirtti.

'14 KASIM'DA ÇIKACAK KARARA SAYGILIYIZ' 

BTP Sözcüsü Emre Polat’ın açıklaması şöyle: "İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yapılan görüşme sonrası Genel Başkanımız Hüseyin Baş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi ve o görüşmede kendisinden destek taleplerini iletti. Olumsuz bir durum yok. Biz artık sürecin izleyicisi durumundayız. 14 Kasım'da liderler karar verecek. Biz de bu kararı bekliyoruz ve çıkan karara saygı duyuyoruz.” (HABER MERKEZİ)