BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Sayın Meral Akşener beni aradı...

BTP lideri Hüseyin Baş: "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener aradı. Yarın bizi ziyaret edecekler. Millet İttifakı bize bir yakınlaşma göstermiş oldu. Yarından sonra süreç daha da netleşecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Fatih Portakal'ın Youtube kanalına katılarak açıklamalarda bulundu.

Millet İttifakına katılmalarını Saadet Partisi’nin engellediğini iddia ettiği açıklama ile ilgili konuşan Baş, "Ben dünkü açıklamamda hiç kimseyi hedef göstermek için yapmadım. Olamaz da zaten ama geçmişten gelen bir süreç vardı. Dünkü açıklama bir hedef gösterme açıklaması değildi ama geçmişten beri süregelen bir süreç vardı. Bunu izah etmenin artık vakti gelmişti. Çünkü bana kendi çevremizden sosyal medyada, sokağa indiğimde sürekli olarak, “Başkan sen Millet İttifakı’na katıl” çağrıları oluyor" dedi.

Baş, "Beni İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ben abla diye hitap ederim kendisine, beni aradı ve biz yarın genel merkezimizde buluşuyoruz. Bizi ziyaret edecekler kendileri. Millet İttifakı bugün itibarıyla bize bir yakınlaşma göstermiş oldu diyebiliriz. Yarından sonra süreç daha da netleşecek." (HABER MERKEZİ)