Bozdağ: Yargı kararları, siyasi taraftarlığa uygunluğa göre değerlendirilemez

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP’li Kaftancıoğlu’na yönelik yargı kararına tepki gösterenleri kınadı, “Yargı görevlilerini tehdit ve hakaretlerle hedef alması asla kabul edilemez” dedi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yönelik Yargıtay’ın kararının ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu’na yönelik kararı eleştirenlere tepki gösteren Bakan Bozdağ, “Yargı kararlarını bahane ederek, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan seviyesiz, ahlak ve hukuk dışı ifadelerinden dolayı CHP Genel Başkanını ve CHP’li yetkilileri kınıyorum” dedi.

‘TEHDİT VE HAKARET EDENLERİ KINIYORUM’

Yargı kararlarının siyasi taraftarlığa uygunluğa göre değerlendirilemeyeceğini savunan Bakan Bozdağ’ın açıklamaları şu şekilde oldu:

“Ana muhalefetin dilinden düşürmediği hak, adalet, hukuk devleti, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı gibi temel ve ilke kavramların, kendi siyasi yararları söz konusu olduğunda içlerinin nasıl boşaltıldığı hususu, ibretlik bir manzara arz etmektedir. Ana muhalefet partisi lideri ve yetkililerinin, bekledikleri gibi karar vermeyen yargı görevlilerini tehdit ve hakaretlerle hedef alması asla kabul edilemez. Yargı kararları, siyasi taraftarlığa uygunluğa göre değerlendirilemez. Anayasa, kanun ve hukuka uygun vicdani kanaatlerine göre karar veren yargı görevlilerine; 'Lanet olsun yargınıza', 'İntikam duygusuyla hareket ediyorlar', 'Siyasi karar veriyorlar', 'Saray yargısı' ithamları ile tehdit ve hakaret edenleri kınıyorum.” (DUVAR)