Boris Johnson: Avrupa Süper Ligi'ni engellemek için elimden geleni yapacağım

İngiltere Başbakanı, 12 Avrupa takımının Amerikan yatırım bankası JP Morgan'ın finansmanıyla kurduğu Avrupa Süper Ligi'ni engellemeye çalışacaklarını söyledi. Yeni lige İspanya'dan da tepki var.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiltere Başbakanı Boris Johnson, en büyük altı İngiliz futbol takımının da aralarında yer aldığı 12 Avrupa takımının kurduğu 'Avrupa Süper Ligi'ne karşı çıktı. Johnson, bu ligin kurulmasını engellemek için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi.

Johnson, gazetecilere yaptığı açıklamada "Bunun şu an önerildiği gibi ilerlememesini sağlamak için futbol yetkilileriyle birlikte yapabileceğimiz her şeyi değerlendireceğiz" dedi. İngiltere Başbakanı, 'Avrupa Süper Ligi' için "Bunun taraftarlar için veya bu ülkede futbol için iyi bir haber olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.

İSPANYA'DAN TEPKİ

Avrupa Süper Ligi'ne, üç büyük takımın katılacağını açıkladığı İspanya'dan da tepki geldi. İspanya Spor Bakanı José Manuel Rodríguez Uribes, futbol liglerindeki değişikliklerin anlaşmalar üzerinden yapılması gerektiğini söyledi. Uribes, "Avrupa Süper Ligi İspanyol futboluna zarar vermemeli" diye konuştu. İspanyol bakan, Avrupa Süper Ligi'nin İspanyol milli takımını zayıflatmaması gerektiğini de belirtti.

ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan'ın finanse edeceğini açıkladığı Avrupa Süper Ligi'ne şu an için İngiltere'den Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United ve Tottenham; İspanya'dan Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid; İtalya'dan da Milan, Inter Milan ve Juventus katılacak. (DIŞ HABERLER)