Bolsonaro'nun sağ kolu iç çamaşırında 30 bin realle yakalandı

Brezilya, Devlet Başkanı Bolsonaro'nun sağ kollarından biri olan Senatör Rodrigues'in bir yolsuzluk baskınında iç çamaşırına 30 bin real saklamış halde yakalanmasını konuşuyor. Polis, korona virüsü yardımlarını cebe indirdiği ihbarı üzerine Rodrigues'in evine baskın düzenledi. Haberi veren Revista Crusoé dergisi, "Durumun ne kadar akıl almaz olduğunu anlatmak gerekirse, ele geçen banknotların bazıları dışkı içindeydi" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Brezilya'da yolsuzluğa son verme vaadiyle iktidara gelen faşist eğilimli Jair Bolsonaro'nun sağ kollarından Chico Rodrigues, evine yapılan baskında iç çamaşırına saklanmış nakit para ile bulundu. Senatör Rodrigues'in iç çamaşırının içinden 30 bin real (42 bin 400 TL) para çıktı.

Brezilya basınındaki haberlere göre, Bolsonaro'nun Senato'daki vekili olan Rodrigues'in evinde, korona virüsü için halktan toplanan yardımların hortumlandığına dair ihbar üzerine arama yapıldı. Rodrigues'in, seçim bölgesi olan Roraima için toplanan Covid-19 yardımlarını cebe indirdiği iddia ediliyordu.

'ÇOK UTANÇ VERİCİ BİR SAHNEYDİ'

Senatörün evinden 100 bin realden fazla (141 bin TL) nakit para çıkarken, polisin bulguları bununla sınırlı kalmadı. Haberi ilk veren yayın kuruluşu Revista Crusoé, Rodrigues'in iç çamaşırından da 30 bin real çıktığını yazdı. "Çok utanç verici bir sahneydi" denilen haberde, "Durumun ne kadar akıl almaz olduğunu anlatmak gerekirse, ele geçen banknotların bazıları dışkı içindeydi" ifadeleri kullanıldı. 

SOSYAL MEDYA DİLİNE DOLADI

Senatörün, Roraima eyaletinin başkenti Boa Vista'daki evinde yaşanan olayın ardından,  Brezilyalılar sosyal medyada 'k.çına s.kulmuş rüşvet' anlamına gelen #PropinaNaBunda etikenin altında hükümete tepki gösteriyor.  

'TEMİZ BİR GEÇMİŞİM VAR'

Rodrigues ise iç çamaşırının içinden çıkan paraya değinmeyerek 'isminin lekelenmek istendiğini' savundu. 69 yaşındaki Brezilyalı senatör, "Temiz bir geçmişim ve saygın bir hayatım var. Hayatımda hiçbir skandala karışmadım" dedi.

BOLSONARO'DAN 'UÇAN TEKME' MESAJI

Siyasi yolsuzluklara son verme vaadiyle 2018'de iktidara gelen Bolsonaro ise "Hükümetimde yolsuzluk olduğuna inanmıyorum" deyip usulsüzlük yaptığı kanıtlanan siyasetçilerin 'boynuna uçan tekme atacağını' söyledi. Bolsonaro'nın kendisi de, siyasetçi olan oğlu Flávio'nun bir rüşvet çetesinin başında olduğu iddiaları nedeniyle eleştiriliyor. (DIŞ HABERLER)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR