Boğaziçi Dayanışması: Gerçeklerden korkmayan herkesi Çağlayan'a çağırıyoruz

Boğaziçi Üniversitesi protestolarında gözaltına alınarak tutuklanan iki öğrenci yarın hakim karşısına çıkacak. Boğaziçi Dayanışması, iki öğrenciye sahip çıkma çağrısında bulundu: "Gerçeklerden korkmayan herkesi Çağlayan'a çağırıyoruz."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan rektör Melih Bulu'yu protesto eden iki öğrenci yarın hakim karşısına çıkacak. İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde görülecek duruşma öncesi Boğaziçi Dayanışması kamuoyuna çağrıda bulundu.

Boğaziçi Dayanışması'ndan yapılan çağrıda şu ifadelere yer verildi:

"Hemen hemen her gün işçilerin, yoksulların, sosyalistlerin, hak savunucularının, barış isteyen akademisyenlerin, kadınların, LGBTİ+'ların yargılandığı Çağlayan Adliyesi'nde bu kez Boğaziçi öğrencilerini yargılıyorlar. Boğaziçi kayyumu Melih Bulu'nun ve atanmış İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'sapkın' diyerek hedef göstermesiyle haklarında dava açılan, direnişimizde sanat ve renklere yer veren arkadaşlarımızdan 7'sinin davası 17 Mart günü Çağlayan'da görülecek. Bu hukuksuz dava sürecinde 2 arkadaşımızı ev hapsiyle, 46 gündür tutsak olan Doğu ve Selo'yu Metris tecridiyle yıldırmaya çalışan iktidarın, haklı mücadelemizi sindirecek kudretinin olmadığı apaçık ortada. İçinde zerre kadar adalet kırıntısı taşıyan herkesi isyan ettiren bu süreç sonunda, hesap vermesi gerekenler gerçekleri korkmadan haykıran arkadaşlarımız değildir. Safımız emekçilerin ve ezilenlerin safı demiştik maruz kaldığımız muamelenin benzer olmasına da şaşırmıyoruz elbette. Mücadelemize yapılan bu saldırının, emekçileri ve ezilenleri mağdur etmeyi kendine görev edinmiş iktidarın içine düştüğü siyasi krizin en büyük göstergesi olduğunu biliyoruz. Hiçbir dokunulmazlığı olmayan emekçi ezilenlere devletin tüm aygıtlarıyla saldırmayı alışkanlık edinen iktidar bloğu işkencelerle, gözaltılarla, tutuklamalarla, ancak omuz omuza saf tuttuğumuz direnişimizin ateşini harlar. Kaderimizin ve yolumuzun emekçilerle aynı olduğunu biliyor mücadelemizi birleştirerek büyütüyoruz! Bu topraklardaki ezilenlerin demokratik hak ve özgürlüklerini gasp edenlere karşı, gerçeklerden korkmayan herkesi Doğu ve Selo'yu kucaklamak için Çağlayan'a çağırıyoruz." (HABER MERKEZİ)