Bitcoin tüm zamanlar rekoru kırdı

Bitcoin, yüzde 2'den fazla artışla 52 bin 825 dolara yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Geçtiğimiz günlerde 50 bin dolar barajını aşan Bitcoin, 51 bin 259 dolar değerine ulaşmıştı. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bitcoin'den tarihi rekor geldi aalistler, kripto para yatırımcılarını volatil hareketler (fiyat oynaklığı) için uyardı. Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklamıştı. Musk'ın açıklamasının ardından Bitcoin yüzde 14 artarak tarihi zirvesini görerek 44 bin 300 dolara ulaşmış, daha sonra da uzun süre 43 ila 44 bin dolar seviyelerinde işlem görmeye devam etmişti. Bugün gelen 52 bin 825 dolarlık seviye ise tüm zamanların rekoru oldu.

Kripto para madenciliğinin maliyetine ilişkin tartışmalar da gündemde. Analistler, etherium ve diğer alt coinlerin madenciliğine ilişkin hızlı karar almamak gerektiğini ifade ediyor. Yatırımcıların bitcoine yönelmelerinin pandemi ile hızlandığı gözlenirken bunun kalıcı bir trend olabileceği de öne sürülüyor. 

GATES: BEN TARAFSIZIM

ABD’li iş insanı Bill Gates ise Bitcoin’le ilgili 'tarafsız' olduğunu söyledi. Bitcoin satın almadığını belirten Gates, “Bitcoin’e karşı da değilim. Bu konuda tarafsızım. Parayı daha dijital bir hale getirmek ve transfer ücretlerini düşürmek Gates Vakfı’nın gelişmekte olan ülkelerde yaptığı bir şey” diyerek, “Bitcoin o anki çılgınlığa veya görüşlere göre yükselip düşebiliyor ve bunun nasıl gelişeceğini tahmin etmemin bir yolu yok” ifadelerini kullandı. Gates, Gate The Wall Street Journal’de yayımlanan açıklamasında ise, “Kripto paraların çalışma şekli bazı suçların işlenmesine yardımcı oluyor. Bunun olmaması gerekiyor” dedi. (EKONOMİ SERVİSİ)

Etiketler bill gates bitcoin