Binance, LUNA ve UST işlemlerini durdurdu, Tether'den açıklama var

Kripto para piyasasındaki büyük gerilemenin ardından en büyük kripto para borsası Binance, LUNA ve UST işlemlerini geçici olarak durdurdu. 1 doların altındaki Tether'in CTO'sundan açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kripto para birimlerindeki çöküşün ardından, piyasada endişe hakim olmuş durumda. En büyük sabitkoin olan ve bir doların altında işlem görmeye başlayan Tether, kripto piyasasında oluşan endişeleri gidermek amacıyla bir açıklama yaptı. Tether CTO’su (Chief Technology Officer) Paolo Ardoino Twitter’dan yaptığı duyuruda, yatırımcıların koini 1 dolar karşılığında satmaya devam edebileceklerini belirtti.
Sabit koin gün içinde 94,55 cent’e kadar gerilemişti.

LUNA YÜZDE 99,96 DEĞER KAYBETTİ

Kripto para piyasasında önce sabit coin TerraUSD'de düşüş dalgası yaşanmıştı. 1 dolara sabit olması gereken TerraUSD, 0,35 dolara kadar gerilemişti. Terra ağının kripto parası LUNA'da ise kayıp yüzde 97'yi bulmuş, bu durum piyasada endişeleri tetiklemişti. Geliştiricilerinin yeni likidite sağlayabilmek için yatırımcılarla görüşmeleri ise olumsuz geçti. Bunun etkisiyle LUNA bugün 0.05 dolara kadar geriledi. Nisan ayında 119 dolara kadar yükselen LUNA böylece bugün itibariyle değerinin yüzde 99.96'sını kaybetti. Toplam piyasa değeri 42 milyar dolardan 250 milyon dolara düştü.

BINANCE'DE İŞLEM KISITI

Öte yandan Binance platformu ağ yavaşlığı ve tıkanıklığı nedeniyle LUNA ve UST çekimlerini askıya aldığını duyurdu. 
TerraLabs Kurucu ortaklarından Do Kwon, coinin değerini 1 dolara yükseltebilmek için 750 milyon dolar değerinde Bitcoin satışı gerçekleştirdiklerini açıkladı ancak yine de istenen sonuç alınamadı. 

Bu gelişmelerin ardından Binance, söz konusu iki coinin çekim işlemlerini geçici olarak askıya aldı. Ağ yeniden istikrar kazandığında ve beklemede olan çekim işlemi sayısı azaldığında, bu tokenler için çekim işlemlerini yeniden başlatacağını belirtti. (EKONOMİ SERVİSİ)