Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü açıklandı

Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü açıklandı. Akademisyen Gencer ödüle değer görüldü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye'de sosyal politika disiplininin öncülerinden; Eski SBF-Mülkiye Dekanı ve Çalışma Bakanı Prof. Dr. Cahit Talas anısına 2012 yılından itibaren sosyal politika alanında yazılan doktora ve yüksek lisans tezlerine verilen "Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü" 2019 değerlendirme sonuçları belli oldu.

ÖDÜL GÖÇ ÇALIŞMASINA VERİLDİ

Üç yıldır Mülkiyeliler Birliği'nin çatısı altında düzenlenen Ödül'e bu yıl 29 genç araştırmacı tezleriyle başvurdu. Doktora kategorisinde, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Ar. Gör. Dr. Tahir Emre Gencer’in “Göç Süreçlerindeki Çocukların Karşılanamayan Gereksinimleri, Haklara Erişimleri ve Beklentileri: Ankara ve Hatay’da Yaşayan Suriyeli Çocuklar Örneği” başlıklı tezi, Jüri tarafından “Ödüle Değer” bulundu. Doktora kategorisinde Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Ar. Gör. Dr. Zeynep Serap Tekten Aksürmeli’nin “Suriye’den Gerçekleşen Göç Sonrası Gaziantep’te Yerli ve Göçmen Yoksulluğu”, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Ar. Gör. Dr. Hilmi Etçi’nin “Sendikal Kriz Çıkmazında Sendikalara Yönelik Algı ve Y Kuşağı: Eskişehir Örneği” ve Süleyman Demirel Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Ar. Gör. Dr. Özal Çiçek’in “Türkiye’de Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesinin Üretici Sınıflar Üzerindeki Etkileri ve Alternatif Model Arayışları” başlıklı tezleri de Jüri tarafından “Övgüye Değer” bulundu.

Yüksek Lisans kategorisinde ise Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Ar. Gör. Erkan Kıdak’ın “Uluslararası Sendikal Örgütlerin Ulusal Sendikalara Etkisi: Türkiye’de Taşımacılık İşkolu Örneği”, Bartın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hasan Aslan’ın “Uluslararası Mevsimlik Tarım Göçü: Artvin Örneği” ve Müjge Uçungan’ın “Hapishanelerde Annelerinin Yanında Kalan Çocuklar: Türkiye Örneği” başlıklı tezleri Jüri tarafından “Övgüye Değer” bulundu.

TÖREN 8 KASIM'DA YAPILACAK 

“Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü" Töreni, 8 Kasım 2019, Cuma günü saat 18.00'de Ankara'da Mülkiye Kültür Merkezi'nde yapılacak. (HABER MERKEZİ)