Biden, tümü kadınlardan oluşan iletişim ekibini açıkladı

ABD'de yeni başkan seçilen Joe Biden, iletişim ekibinin tamamen kadınlardan oluşacağını açıkladı. "Tümü kadınlardan oluşan ilk Beyaz Saray iletişim ekibini duyurmaktan gururluyum" diyen Biden, Beyaz Saray sözcüsü olarak Jen Psaki'yi atadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD'de başkan seçilen Joe Biden, tamamı kadınlardan oluşan Beyaz Saray iletişim ekibini duyurdu. Biden, yaptığı açıklamada, "Tümü kadınlardan oluşan ilk Beyaz Saray iletişim ekibini duyurmaktan gururluyum" diyerek ekibi 'çeşitli, deneyimli ve yetenekli' olarak nitelendirdi.

Biden, "Amerikan halkıyla doğrudan ve doğru şekilde iletişim kurmak, başkanın en önemli görevlerinden biridir ve bu ekibe, Amerikan halkını Beyaz Saray'a bağlamak gibi muazzam bir sorumluluk emanet edilecektir" dedi. Biden'ın seçim çalışmasında kampanya müdür yardımcısı ve iletişim direktörü olarak görev yapan Kate Bedinfield ise Beyaz Saray'ın iletişim direktörlüğünü yürütecek.

BEYAZ SARAY SÖZCÜSÜ AÇIKLANDI

Biden ve seçilmiş başkan yardımcısı Kamala Harris, şu anda geçiş ekibinin onaylarını denetleyen Jen Psaki'yi Beyaz Saray Sözcüsü olarak atadığını bildirdi. Psaki, Barack Obama yönetiminde Beyaz Saray'da iletişim direktörlüğü, iletişim müdür yardımcılığı ve sözcü yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu. 

Beyaz Saray'ın iletişim ekibinde yer alacak diğer isimler arasında basın sekreteri yardımcılığına atanan Karine Jean-Pierre, iletişim müdür yardımcılığına atanan Pili Tobar, Harris'in iletişim direktörü olarak çalışacak Ashley Etienne ve yine Harris'in kıdemli danışmanı olarak görev yapacak Symone Sanders yer alıyor. Ayrıca, Biden'ın eşi Jill Biden'a iletişim direktörlüğü yapacak isim olarak Elizabeth Alexander'ın ismi de listede yer aldı. (AA)