Beşiktaş'ta 5 futbolcu sakat: Ghezzal ameliyat olacak

Beşiktaş'ta Ghezzal, Masuaku, Josef de Souza, Rosier ve Berkay Vardar'ın sakatlıkları sürüyor. Siyah-beyazlılar, Ghezzal'ın Amerika'da ameliyat olacağını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beşiktaş, Alanyaspor maçında sakatlanan ve daha sonra Fenerbahçe derbisinde forma giyen yıldız futbolcusu Rachid Ghezzal'ın mevcut durumun sahada yeterli performansını göstermesine engel olduğu sebebiyle Amerika'da ameliyat olacağını açıkladı.

Galatasaray derbisinde sakatlanarak oyuna devam edemeyen Valentin Rosier'de ise uyluk arka adalesinde gerilme ve ödem tespit edildi.

Siyah-beyazlı ekipten sakatlığı bulunan ve tedavilerine başlanan oyuncularla ilgili yapılan açıklama özetle şöyle:

RACHİD GHEZZAL: Futbolcumuz Rachid Ghezzal, A takımımızın Alanyaspor ile oynadığı maçın ardından yaşadığı ayak ikinci parmak plantar plate yaralanması sonrası Fenerbahçe müsabakası ile takımımıza dönmüştü. Fenerbahçe maçı sonrası ağrılarının kısmen devam etmesi ve destekleyici tüm tedavi yöntemlerinin uygulanmasına rağmen mevcut durumunun sahada yeterli performansı göstermesini engellediğini ifade etmesi üzerine Rachid Ghezzal’a cerrahi tedavi uygulanması kararı alınmıştır. Rachid Ghezzal’ın ameliyatı bu akşam ABD’de gerçekleşecektir.

ARTHUR MASUAKU: A takımımızın 4 Kasım 2022 tarihindeki antrenmanı sonrasında dizinde şişlik ve ağrı hisseden futbolcumuz Arthur Masuaku’nun MR görüntülemesinde uyluk kemiği eklem yüzünde kemik ödemi tespit edilmiştir.

JOSEF DE SOUZA: Galatasaray müsabakası sonrasında dizinde ağrı hisseden futbolcumuz Josef de Souza’nın MR incelemesinde sağ dizinde eklem içi sıvı artışı (efüzyon) tespit edilmiştir. 

VALENTİN ROSİER: Futbol A Takımımızın Galatasaray ile oynadığı müsabakanın 40. dakikasında sol uyluk arka adalesinde ağrı hissederek oyuna devam edemeyen futbolcumuz Valentin Rosier’in MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve ödem saptanmıştır.

BERKAY VARDAR: Futbolcumuz Berkay Vardar’ın sol diz iç kısmında ağrı hissetmesi üzerine yapılan MR görüntülemesinde sol uyluk iç adale grubunda (hamstring) tendinit saptanmıştır. (HABER MERKEZİ)